Zyban – opinie, działanie i efekty (również uboczne) silnego leku przeciwnikotynowego

Postanowiłam napisać kilka słów o leku o nazwie Zyban. Nie jest on tak popularny, jak Desmoxan lub inne preparaty na rzucenie palenia dostępne bez recepty, ale dużo mówi się o jego wysokiej skuteczności w zwalczaniu uporczywego nałogu. Miałam przyjemność poznać Zyban nie z autopsji (ja rzuciłam palenie w asyście innego środka), ale z opowiadań koleżanki, która niestety doznała po jego zastosowaniu wielu negatywnych skutków ubocznych. Zanim sięgniesz po ten lek, poznaj kilka ważnych informacji na jego temat.

Zyban – działanie i skład

Zyban to tabletki o przedłużonym uwalnianiu wydawane na receptę. Substancją aktywną preparatu jest związek chemiczny oddziałujący na ośrodkowy układ nerwowy o nazwie bupropion. Stosowany jest on w leczeniu nałogu nikotynowego, wykazuje też działanie przeciwdepresyjne. Należy do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy, jest też antagonistą receptorów nikotynowych. Działanie Zybanu polega na blokowaniu głodu nikotynowego oraz łagodzeniu symptomów zespołu abstynencyjnego, który ujawnia się po zaprzestaniu palenia lub zmniejszeniu ilości wypalanych papierosów.

CHCĘ RZUCIĆ PALENIE!

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

Zyban – opinie

Zdania na temat skuteczności poszczególnych preparatów na rzucenie palenia niemal zawsze są podzielone. Tak samo jest i w przypadku Zybanu. Opinie negatywne przeplatają się z pozytywnymi i umiarkowanymi. Pewna część stosujących ten lek osób trwale rzuciła palenie i uważa go za godny polecenia.

Wielu palaczy uznaje Zyban za średni, ponieważ udało im się jedynie zmniejszyć ilość wypalanych papierosów, ale nie zerwać z nałogiem ostatecznie. Istnieje też spory odsetek osób, które zdecydowanie nie polecają Zybanu – niektóre z nich powróciły do nałogu po zakończeniu kuracji, inne zarzuciły stosowanie leku w trakcie terapii ze względu na negatywne skutki uboczne, o których za chwilę powiem.

Zyban – skutki uboczne

Pierwszą osobą, która powiedziała mi o tym, jak źle się czuła po Zybanie, była moja dobra znajoma z pracy. Jednak po przewertowaniu internetu zauważyłam, iż nie tylko ona spotkała się z nieprzyjemnymi efektami ubocznymi stosowania tego leku, takimi jak częste bóle i zawroty głowy, duszności, problemy ze snem. Koleżanka wspominała też o bardzo przykrych dolegliwościach ze strony układu pokarmowego – nudnościach, wymiotach i totalnym braku apetytu. Nie chcąc dalej skazywać się na złe samopoczucie i dyskomfort, zarzuciła kurację Zybanem.

Obok wymienionych inne możliwe skutki uboczne Zybanu to: bóle brzucha, zaparcia, osłabienie organizmu, bóle w klatce piersiowej, podwyższenie temperatury ciała, swędzenie skóry i wysypki, stany lękowe, niepokój, nerwowość, pobudzenie.

CHCĘ RZUCIĆ PALENIE BEZPIECZNIE!

Zyban – cena

Ceny leków i suplementów pomocnych w rzucaniu palenia bywają bardzo różne, ale Zyban należy do tych najdroższych. Opakowanie zawierające 30 tabletek kosztuje ok. 200 zł, a opakowanie 60 sztuk – ok. 350 zł. Dawkowanie leku w pierwszych dniach kuracji to jedna tabletka dziennie, w kolejnych dniach bierze się na ogół po dwie tabletki na dobę. Zyban stosuje się najczęściej ok. 2 miesięcy.

Zyban – czy warto po niego sięgnąć?

Podsumowując, tabletki na rzucenie palenia Zyban to silny lek, który może być skuteczną bronią przeciwko nikotynie, ale jego zażywanie łączy się z możliwością wystąpienia wielu negatywnych efektów ubocznych. Może źle oddziaływać na psychikę, jak również dawać szereg typowo fizycznych niekorzystnych skutków.

Od nas zatem zależy, czy zdecydujemy się wydać dużą sumę pieniędzy na środek, który być może szybko przestaniemy brać (ze względu na działania niepożądane) i który tak naprawdę nie daje nam stuprocentowej pewności braku powrotu do palenia po terapii.

Nicotine Free

Nie musisz brać silnych leków z całą listą skutków ubocznych, by rzucić palenie. Wystarczy trochę silnej woli i dobrej jakości środek wspomagający walkę z nikotyną, który bazuje na naturalnych substancjach. Ja ze swojej strony mogę polecić Nicotine Free – stosowałam go i do tej pory nie palę. Preparat nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia ŻADNYCH skutków ubocznych. Nie będziesz czuć się po nim źle, nie wydasz też na niego 200 zł za 30 tabletek, jak w przypadku Zybanu.

Nicotine Free kosztuje 99 zł za 60 kapsułek przy zakupie 1 opakowania, ale już tylko 89 zł za 60 tabletek przy zakupie 2 opakowań jednocześnie. Cena jest jeszcze niższa w pakiecie 3+1 opakowanie gratis.

Nicotine Free wyróżnia się dobrą jakością i wielotorowym działaniem. Preparat jednocześnie blokuje receptory nikotynowe, detoksykuje, wspomaga wypieranie nikotyny z organizmu, pobudza przemianę materii i przeciwdziała przybieraniu na wadze po rzuceniu palenia.

CHCĘ RZUCIĆ PALENIE BEZPIECZNIE I SKUTECZNIE!

Comments (1)

  1. Co to za skutki uboczne? Nie rozumię . Przecież to normalne… Spróbujcie rzucić palenie bez stosowania tego środka , bez stosowania jakiegokolwiek środka a skutki już po kilku dniach będą takie same. To normalny zespół abstynencyjny , po prostu brak nikotyny w organiżmie, brak tego do czego organizm się przyzwyczaił i z tym funkcjonował podobnie jest z alkoholem. Brak tego musi się tak objawiać to przechodzi szybciej u osób które mało palą a dłużej trwa u osób palących dużo i długo. Z tym trzeba się liczyć ale od tego się nie umiera. Ja to przeszedłem i jestem teraz z tego zadowolony.Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.