Witaminy i minerały na włosy opinie i działanie

Nadmierne wypadanie włosów to problem spotykający w większości przypadków mężczyzn. Łysienie jest naturalnym procesem, postępującym z wiekiem, ale kiedy przebiega zbyt szybko, to trzeba szukać skutecznych metod przeciwdziałania temu niekorzystnemu zjawisku. Nasze włosy potrzebują właściwej pielęgnacji, która nie tylko pozwoli długo utrzymać ich zdrowie i atrakcyjny wygląd, ale również umożliwi cofnięcie zmian i powstrzymanie procesu wypadania.

Nie zapominajmy o znaczeniu witamin i składników mineralnych.

rysunek pierwiastkówWłosy, aby rosnąć, potrzebują właściwego odżywiania, a to może im zapewnić jedynie odpowiednia dieta, bogata przede wszystkim w witaminy oraz substancje mineralne i to w dużej różnorodności. Opinie lekarzy i trychologów są na ten temat jednoznaczne i raczej nie powinno się ich negować. Składniki te pomagają w pełni odbudowywać uszkodzoną strukturę włosa, mają wpływ na cebulki i mieszki włosowe, regulując ich pracę, odżywiając też osłabioną skórę głowy.

Można je podzielić na kilka podstawowych grup, w zależności od działania, oraz efektów, jakie można dzięki nim osiągnąć, a warto zadbać przede wszystkim o:

  • witaminę A, czyli retinol, wpływający na metabolizm nabłonka skóry głowy. Jej brak szybko prowadzi do osłabienia włosów, które stają się kruche, łamliwe i zaczynają wypadać,
  • witaminy z grupy B, a szczególnie B1, B2, B3 i B5, uczestniczące we wszystkich procesach fizjologicznych odpowiedzialnych za wzrost włosów. Dodatkowo skutecznie chronią je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i przed chorobami,
  • witaminę H, obecnie nazywaną biotyną, spowalniającą proces siwienia oraz łysienia,
  • witaminę C, powszechnie nazywana witaminą zdrowia, jej również nie może zabraknąć w codziennej diecie korzystnej dla włosów. Odpowiada za prawidłowy poziom kolagenu, jednego z podstawowych budulców włosów,
  • witaminę F, będącą zespołem nienasyconych kwasów tłuszczowych, niezbędnych dla każdej komórki naszego organizmu,
  • substancje mineralne, takie jak krzem, zapobiegający nadmiernej łamliwości i wypadaniu włosów oraz cynk, miedź i żelazo o podobnym działaniu.

Profolan – wszystko w jednej tabletce, efekt – dłuższe i zdrowsze włosy.

Ilość witamin i składników mineralnych korzystnych dla włosów jest naprawdę duża, a dostarczenie ich wymaga Profolannaprawdę sporego wysiłku przy tworzeniu właściwie zbilansowanej diety. Szybszym rozwiązaniem, które zapewni wszystko, co jest potrzebne do powstrzymania łysienia, będzie Profolan, suplement diety o unikalnym, starannie dobranym składzie. Zawiera on przede wszystkim substancję czynną Grow 3 regulującą działanie mieszków włosowych poprzez blokowanie nadmiernego wydzielania szkodliwego hormonu DHT. Jest ona wspomagana istnym bogactwem witamin i substancji mineralnych znacznie wykraczającymi poza prezentowaną powyżej listę. Stosując regularnie Profolan można być pewnym, że wypadanie włosów szybko będzie należało do przeszłości. Będą one nie tylko wzmocnione i doskonale odżywione, ale także ich odrastanie ulegnie znacznemu przyspieszeniu. Widzę to po swojej fryzurze, która każdego dnia jest coraz gęstsza i lśniąca dawno niewidzianym blaskiem. Profolan można kupić bezpośrednio od producenta, składając zamówienie na jego stronie internetowej, a koszt jednego opakowania to około 150 złotych. Osoby, które już zaczynają narzekać, że to dużo, zapewniam, że efekty, jakie dają te niewielkie białe tabletki, są zdecydowane warte tej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.