VaryforteJedną z bardziej uciążliwych dolegliwości, nękających nie tylko nasze społeczeństwo są schorzenia układu krążenia, zaliczane już do tzw. chorób cywilizacyjnych. Mogą one objawiać się w różny sposób, nie tylko jako problemy np. z sercem, ale również jako żylaki, pojawiające się najczęściej na kończynach dolnych i świadczące o postępującym odcinkowym rozszerzeniu żył układu powierzchniowego.

Żylaki – przyczyny i objawy choroby

żylaki nógPrzewlekła choroba kończyn dolnych objawiająca się właśnie żylakami, wyraźnie widocznymi pod skórą pogrubionymi odcinkami żył, z roku na rok dotyka coraz większą liczbę naszych rodaków. Jej najczęstszą przyczyną jest dziedziczna albo nabyta skłonność zastawek naczyń powierzchniowych do utrudniania prawidłowego przepływu krwi i powodująca odkształcanie ścianek żył, a inne, równie często wskazywane przyczyny to:

 • niezdrowy tryb pracy wymagający długiego stania lub siedzenia;
 • nadwaga oraz otyłość;
 • niewłaściwa dieta, w której brakuje między innymi błonnika;
 • noszenie obcisłych spodni oraz butów na wysokim obcasie;
 • obciążenia kończyn wynikające z uprawiania sportu;
 • niektóre leki, zwłaszcza hormonalne.

Wszystkie osoby spełniające któryś z powyższych warunków znajdują się w grupie ryzyka i już pierwsze objawy powinny być dla nich sygnałem ostrzegawczym. Na szczęście łatwo je zauważyć, a pojawiające się żylaki objawiają się:

 • pieczeniem, mrowieniem i swędzeniem nóg, przechodzącym w silne bóle;
 • puchnięciem nóg;
 • ciągłym uczuciem ich ciężkości;
 • silnymi bolesnymi skurczami mięśni, zwłaszcza w nocy;
 • w skrajnych przypadkach owrzodzeniem żylnym i zakrzepicą.

W takiej sytuacji należy natychmiast działać i zastosować preparaty takie jak Varyforte, krem nie tylko zmniejszający widoczne i uciążliwe objawy, ale również eliminujący przyczynę żylaków.

Varyforte – skład kremu

Krem Varyforte to nowość na naszym rynku, stworzona właśnie w celu pozbycia się żylaków w jak najkrótszym czasie. Suplement wykazuje dużą skuteczność również na pajączki, schorzenie tylko z pozoru kosmetyczne, które jednak nieleczone skutkuje właśnie bolesnym zniekształceniem ścian naczyń krwionośnych. Formułę kremu oparto wyłącznie na naturalnych, całkowicie bezpiecznych w użyciu składnikach, w większości pochodzenia roślinnego. Wszystkie charakteryzują się sprawdzonym działaniem leczniczym, a w kremie tym możemy między innymi znaleźć:

 • kwiat arnikiekstrakt z arniki, rosnącej u nas w jednym gatunku, w górach, rośliny cenionej za swoje właściwości przeciwzapalne, przeciw obrzękowe, bakteriobójcze i ściągające. Wzmacnia serce oraz naczynia krwionośne dzięki zawartości flawonoidów, fitosteroli, garbników i kwasów organicznych. Wszystko to sprzyja leczeniu żylaków praktycznie w każdym ich stadium, poprawia krążenie, przyspiesza gojenie ran i skutecznie usuwa z żył pozostałości zakrzepów;
 • ruszczyk kolczasty, zioło pochodzące z rejonu basenu Morza Śródziemnego, spotykane również w naszych ogrodach, choć tylko jako krzew ozdobny. Jego owoce są pełne cennych substancji odżywczych i leczniczych, z których najważniejszą są saponiny sterydowe, ruskogenina, ruscyna, ruskozyd i neoruskogenina. Dzięki nim ruszczyk ma działanie przeciwzapalne, zapobiega pękaniu naczyń włosowatych, poprawia napięcie żylne i dba o prawidłowy przepływ krwi. Jest również pomocny w leczeniu miażdżycy i usuwa obrzmienie nóg;
 • cytrynywyciąg ze skórki cytryny, bogate źródło rutyny, mającej korzystny wpływ na poprawę elastyczności naczyń krwionośnych i tak samo, jak ruszczyk wpływa na krążenie. Oprócz tego zawiera witaminy B1, B5 i witaminę C, ma też właściwości przeciwbólowe i przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek;
 • mentol, po prostu wyciąg z liści mięty, łagodzący ból, chłodzący i zmniejszający opuchliznę. Ma też działanie uspokajające, niemal natychmiast likwiduje uczucie zmęczenia, a w połączeniu z masażem doskonale wpływa na przepływ krwi;
 • olejek arganowy, pełen składników odżywiających skórę nawet w najgłębszych jej warstwach. Sprzyja temu zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, wielu antyoksydantów, witaminy E oraz steroli. Dzięki nim skóra odzyskuje elastyczność i jest zawsze doskonale odżywiona;
 • olejki eteryczne z lawendy, sosny i rozmarynu;
 • propolis, czyli wosk pszczeli, również o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, bogaty w witaminy A, B, C, E, H, poprawiający krążenie i wzmacniający ściany żył.

Varyforte – dlaczego jest tak skuteczny

VaryforteWiększość środków mających w założeniu przeciwdziałać żylakom, jest przeznaczona do stosowania wyłącznie w miejscu występowania takich zmian. Jednak producent Varyforte poszedł inną drogą i ten krem aplikuje się na całą skórę nóg, nie tylko tam gdzie mamy żylaki. Jest to w pełni uzasadnione i możemy dzięki temu mieć pewność, że wszystkie aktywne substancje lecznicze dotrą wszędzie tam, gdzie są potrzebne. Nie tylko leczą uszkodzone naczynia krwionośne, szybko je regenerując, ale dodatkowo zabezpieczają też zdrowe żyły. Krem nakłada się na czystą, osuszoną skórę, dwa razy dziennie, rano i wieczorem, delikatnymi ruchami aż do pełnego wchłonięcia. Używając go regularnie i kontynuując kurację zgodnie z zaleceniami, można liczyć na w pełni satysfakcjonujące rezultaty, a pacjenci wymieniają przede wszystkim:

 • wzmocnienie osłabionych ścianek naczyń krwionośnych;
 • poprawę krążenia w kończynach dolnych;
 • zminimalizowanie ryzyka zakrzepów;
 • lepsze funkcjonowanie zastawek żylnych;
 • zmniejszenie dolegliwości bólowych i obrzęków tkanek miękkich;
 • szybsze oczyszczenie oraz regenerację uszkodzonych i zapchanych żył.

Varyforte pomaga przede wszystkim uniknąć operacji, wiążącej się z dużym bólem oraz długotrwałą rekonwalescencją i rehabilitacją. Jego skuteczność zależy oczywiście od wielu czynników, w tym stopnia zaawansowania choroby, ale pacjenci bardzo go sobie chwalą, wskazując na brak efektów ubocznych, łatwość aplikacji, dobrą wchłanialność, i niebrudzenie ubrań. Większość po zakończeniu leczenia niemal całkowicie pozbyła się pajączków i żylaków, nowe się nie pojawiły, a wyraźna poprawa jest już odczuwalna po tygodniu.

Varyforte – jak najlepiej go kupić

Ten innowacyjny krem na żylaki kupimy bezpośrednio od jego producenta. Jest to najlepsza gwarancja oryginalności produktu i jego najwyższej, potwierdzonej skuteczności, a dla wygody coraz liczniejszych klientów uruchomiono czynną całą dobę stronę internetową, na której można złożyć zamówienie. Warto zaufać zarówno pacjentom, jak i licznym specjalistom rekomendującym Varyforte i kupić go w promocyjnej cenie 119 złotych za opakowanie.

konsument

Comments (3)

 1. Kłopoty i to coraz większe z żylakami zaczęły się u mnie przez moją pracę. Siedzę w firmie często po 10 godzin, do tego w wysokich szpilkach i na nogach najpierw zrobiły mi się pajączki, które potem przekształciły się w zasinienia i w żylaki. Bolało masakrycznie, momentami nie dało się wytrzymać, na szczęście mama miała ten krem i faktycznie szybko mi pomógł.

 2. Nie ma nic bardziej szpecącego nogi jak żylaki, nie da się ich w żaden sposób zamaskować, chyba że cały czas nosi się spodnie. Nie po to tyle ćwiczyłam, żeby teraz nie nosić mini albo grube rajstopy, szpilki też uwielbiam, więc powiedziałam dość. Żylaki można wyleczyć stosując coś naprawdę skutecznego. Wbrew temu co wielu twierdzi, Varyforte taki jest, a efekty was zaskoczą, zero opuchlizny, bólu i idealnie gładkie nogi.

 3. Prawda jest taka, że żylaki mogą spotkać każdego. Jak ma go któreś z rodziców to jak w banku wy będziecie mieli też, dlatego lepiej zawczasu zapobiegać, zanim się pojawią. Profilaktyka to podstawa i ten krem świetnie się do tego nadaje. Kompleksowe działanie, duże opakowanie i pomaga też na zmęczenie nóg po całym dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.