varicosen

Jeśli w obrębie kończyn dolnych pojawiają się silne bóle, zwłaszcza w okolicach ud, łydek oraz stóp, szczególne nasilone po ciężkim, aktywnym dniu, może to oznaczać poważne problemy. Kiedy dodatkowo zauważymy wyraźnie zarysowane pod skórą, popękane naczynia krwionośne, rozgałęzione, widoczne zmiany również w postaci zgrubień, to znak, że mamy do czynienia z żylakami. To trudna do wyleczenia choroba, nazywana inaczej przewlekłą niewydolnością żylną, której absolutnie nie wolno nam lekceważyć. Jeśli zareagujemy odpowiednio wcześniej, już w początkowym jej stadium, jest całkowicie wyleczalna, a stosując nowoczesne i skuteczne środki, takie jak zalecany przez specjalistów Varicosen, uda nam się obejść bez operacji, bolesnej i mogącej przynieść niepożądane komplikacje.

Żylaki – przyczyny, objawy i sposoby leczenia

nogi kobiety

Przewlekłą niewydolność żylną, ze względu na częstotliwość występowania, zaliczamy już do chorób cywilizacyjnych, podobnie jak inne schorzenia układu krwionośnego, dotykającą co roku coraz większą część społeczeństwa. Warto przede wszystkim wiedzieć, że pojawiające się na skórze żylaki, to jedynie objaw poważniejszego problemu, tkwiącego wewnątrz naszego organizmu, o różnorakich przyczynach, spośród których najczęściej wskazywane to:

 • prowadzony tryb życia, zazwyczaj siedzący, a brak odpowiedniej codziennej dawki aktywności fizycznej powoduje znaczne osłabienie struktury żył powierzchniowych, co doprowadza do ich pękania. Warto więc ruszyć sie z domu, pobiegać czy pojeździć na rowerze;
 • niewłaściwe nawyki żywieniowe, zła dieta pozbawiona często podstawowych składników odżywczych lub taka, prowadząca bezpośrednio do dużej nadwagi albo otyłości;
 • wady postawy np. płaskostopie;
 • przebyte choroby układu krążenia, takie jak zapalenie żył lub zakrzepica;
 • czynniki dziedziczne, skłonność do tej choroby nabyta po rodzicach albo dziadkach;
 • wady wrodzone w obrębie żył, zwłaszcza zastawek żylnych.

Wszystkie te przyczyny to prosta droga do powstania zastojów krwi w żyłach, która zamiast prawidłowo przepływać z kończyn do serca, cofa się z powrotem, a zwiększony nacisk na ściany naczyń krwionośnych może powodować ich pękanie. Objawem tego są właśnie pojawiające się na nogach charakterystyczne pajączki oraz bolesne zgrubienia, wymagające podjęcia natychmiastowego leczenia. Zaniedbanie tego może prowadzić do konieczności skorzystania z pomocy chirurga, lepiej więc tego uniknąć stosując właśnie Varicosen, preparat o potwierdzonym, kompleksowym działaniu, usuwający nie tylko skutki, ale i przyczynę choroby.

Varicosen – skład gwarantujący skuteczność

Ten nowoczesny środek, wynik najnowszych osiągnięć w dziedzinie leczenia żylaków, charakteryzuje się wyjątkowo przemyślanym, starannie dobranym składem przekładającym się bezpośrednio na skuteczność. Każda porcja Varicosen pozwala więc pozbyć się żylaków w rekordowo krótkim czasie, dzięki skoncentrowanemu działaniu dwóch najważniejszych składników aktywnych, którymi w tym przypadku są:

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

 • l – tauryna, najważniejszy czynnik aktywny, cenny związek chemiczny należący do grupy aminokwasów biogennych, będący jednym z naturalnych budulców organizmu człowieka. Jego działanie sprowadza się przede wszystkim do obniżenia i uregulowania ciśnienia krwi, co skutkuje zmniejszeniem obrzęku naczyń krwionośnych oraz zwiększeniem ich elastyczności ułatwiającym prawidłowy przepływ krwi. L – tauryna ma także potwierdzone działanie przeciwzapalne, przez co zapobiega rozwojowi zagrażających zdrowiu infekcji;
 • arginine alpha ketoglutare, czyli alfaketoglutaran argininy, w skrócie AAKG. Jest to substancja będąca połączeniem argininy oraz soli kwasu glutarowego. W ten sposób do organizmu dostarczane są duże ilości argininy, poprawiającej pracę mięśnia sercowego, co ma korzystny wpływ na krążenie. AAKG stymuluje również zwiększone wydzielanie tlenku azotu, rozszerzającego ścianki naczyń krwionośnych, chroniąc nas jednocześnie przed takimi chorobami jak miażdżyca i właśnie żylaki.

Oczywiście to nie jedyne składniki Varicosen, w którym znajdziemy także inne substancje wspomagające i potęgujące jego działanie:

 • jabłczan keratyny, obniżający nie tylko ciśnienie krwi, ale i poziom tzw. złego cholesterolu;
 • l – tyrozynę, wpływającą na lepsze funkcjonowanie układu krwionośnego poprzez stymulację produkcji adrenaliny, noradrenaliny oraz dopaminy;
 • ekstrakt z czerwonego buraka, również poprawiający przepływ krwi i obniżający jej ciśnienie;
 • kompleks witaminowy, niezbędny do zachowania pełni zdrowia.

Varicosen – jak działa na żylaki

varicosen

Taki skład Varicosen powstawał w laboratoriach producenta przez ponad 11 miesięcy, a badaniami kierowali najlepsi specjaliści z wielu dziedzin, chemii oraz medycyny. Efekt ich pracy spełnia wszystkie oczekiwania pacjentów, którzy od teraz mają do swojej dyspozycji kompleksowo działający środek umożliwiający:

 • pozbycie się aż 97 procent żylaków w rekordowo krótkim czasie, zaledwie 28 dni;
 • zmniejszenie uciążliwego i często bolesnego uczucia „ciężkich nóg”, mrowienia, gorąca, pieczenia oraz opuchlizny w kończynach dolnych, ustępujących już w kilka minut po zastosowaniu preparatu;
 • pełne zabezpieczenie przed nawrotem choroby;
 • prawidłowy, lepszy przepływ krwi, dzięki wzmocnieniu ścianek naczyń krwionośnych, całkowicie zabezpieczonych w ten sposób przed pękaniem;
 • zmniejszenie i całkowite wyleczenie stanów zapalnych istniejących w obrębie żył, odbudowę ich prawidłowego śródbłonka;
 • obniżenie ciśnienia krwi, sprowadzenie go do właściwego, niezagrażającego zdrowiu poziomu;
 • pozbycie się uczucia wstydu i nareszcie będzie można pokazać nogi w krótkich spodenkach lub spódnicy, idealnie gładkie, wolne od nieestetycznych pajączków i zgrubień;
 • zaoszczędzenie kosztów innego leczenia, w tym operacyjnego, mogącego sięgać w zależności od stopnia nasilenia choroby nawet kilku tysięcy złotych.

Zalecane dawkowanie Varicosen to zaledwie dwie dawki dziennie, jedna stosowana przed śniadaniem, a druga przed obiadem i to już wystarczy, aby zawarte w nich składniki pokazały swoją pełną moc.

Varicosen – opinie specjalistów i pacjentów

varicosen

Spośród wielu innych środków mających leczyć i zapobiegać żylakom, Varicosen cieszy się wyjątkowo dobrą opinią i to nie tylko stosujących go pacjentów. Ci chwalą sobie przede wszystkim wspomnianą skuteczność i całkowicie bezpieczny skład, pozbawiony szkodliwych substancji, mogących powodować nieprzyjemne skutki uboczne. Przeglądając w internecie opinie na temat Varicosen, z łatwością zauważamy, że przeważają te pozytywne, podkreślające fakt, że można szybko pozbyć się żylaków i wrócić do ulubionych przyzwyczajeń, takich jak uprawianie sportu czy każda inna forma aktywności fizycznej. Zadowoleni pacjenci piszą o Varicosen między innymi tak:

„Żylaki to w mojej rodzinie choroba dziedziczna, miała je moja Mama i Babcia, więc niestety i mnie to spotkało. Robiły się coraz większe i bardziej widoczne, aż wstydziłam się założyć spódnicę i chowałam nogi pod spodniami. Dochodziło do tego uczucie ciężkich nóg i wieczorem nie miałam nawet siły wstać z fotela. Mama poleciła mi Varicosen, sama go używa i rzeczywiście po miesiącu już nie pamiętałam, co to znaczy ból żylaków. Każdego dnia jest ich mniej i już wiem, że w lecie założę moje ukochane mini”. – Elżbieta z Łodzi.

Takich rekomendacji znajdziemy więcej, ale najlepszą jest potwierdzenie skuteczności działania przez najlepszych specjalistów od chorób żył, biorących również aktywny udział w opracowaniu preparatu. Varicosen można kupić prosto od producenta, wypełniając znajdujący się na jego stronie internetowej formularz, a za jedno opakowanie zapłacimy tylko 133 zł, korzystając z oferowanej obecnie promocji cenowej, pozwalającej zaoszczędzić aż 58% ceny produktu.

Piotr Kozłowski

Mam 37 lat, mieszkam w Warszawie, a moją pasją jest wszystko, co wiąże się ze zdrowym trybem życia. Dietetyką i tematami pokrewnymi zajmuję się od blisko 10 lat i przez ten czas ukończyłem wiele profesjonalnych kursów w tej dziedzinie. Dało mi to dużą wiedzę, solidne podstawy do sformułowania zasad zdrowego odżywiania, które najpierw wypróbowałem na sobie. Kiedyś sam borykałem się z nadwagą, a gdy różne przypadkowe diety nie dawały żadnego efektu, postanowiłem podejść do tego tematu fachowo i wreszcie udało mi się schudnąć.

Comments (7)

 1. Dla mnie Varicosen to rewelacja, pierwszy, który tak kompleksowo poradził sobie z moimi żylakami, a miałam naprawdę olbrzymie problemy. Bolało tak że momentami nie mogłam chodzić, a lekarz jako jedyny sposób leczenia widział operację. Bałam się tego i dlatego szukałam innego rozwiązania i znalazłam. Polecam wszystkim którzy mają żylaki.

 2. Mnie też bolało, a dodatkowo nie mogłem jeździć na rowerze, a to moja największa pasja. Teraz wróciłem do swojego ulubionego sportu, żylaki faktycznie zaczęły się zmniejszać od pierwszego użycia Varicosen, a teraz są już praktycznie niewidoczne. Lekarz ze zdziwieniem zauważył że poprawiło mi się krążenie w nogach, a ja mam o wiele więcej energii i chęci do działania.

 3. Dla mnie suplement jak każdy inny który reklamują na niewydolność żylną. Testowałem ich mnóstwo i rewelacji takiej jak opisywali nie było. W większości przypadków mimo tak dobranego składu po prostu nie działały, więc w końcu i tak musiałem poddać się operacji. Może to była kwestia wielkości żylaków, nie wiem, ale jakieś efekty widziałem jedynie na tych niewielkich pajączkach, na grubych, pękających żyłach nie.

 4. Nie ma lepszej metody pozbycia się żylaków tak błyskawicznie działającej. Dzięki Varicosen mogę powiedzieć że odzyskałam swoje życie i mogę robić wszystko, czego nie byłam w stanie podczas choroby. Najbardziej paraliżujące oprócz bólu było to uczucie ciężkich nóg, całkowicie obezwładniające, a teraz czuję się jak nowo narodzona. Poleciłam wszystkim koleżankom z takimi samymi kłopotami i teraz razem możemy jeździć na wycieczki, a nogi nie bolą nawet po kilku kilometrach marszu.

 5. Beata_48, pełne poparcie, działa mega, zero żylaków i nogi jak marzenie, gładkie, skóra jędrna bez żadnych pajączków 🙂

 6. To też już po kilku dniach zauważyłam, spodnie od razu poszły do szafy i do pracy codziennie chodzę w spódnicy, a mąż cały czas zachwyca się moimi nogami i nie tylko on. I nie zgadzam się z opiniami, że kobieta w moim wieku nie powinna chodzić w mini.

 7. Tak wysoko bym go nie oceniała, ale solidne 4+ mogę mu wystawić z czystym sumieniem. Uważam, że jego skuteczność zależy jednak od wielkości i umiejscowienia zmian na nogach, u mnie były duże, więc trochę dłużej musiałam poczekać na efekty działania. Teraz po miesiącu używania jest coraz lepiej, skóra odzyskuje gładkość a pajączki są tak blade, że pod rajstopami już prawie niewidoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.