Trycholog opinie, w czym może pomóc.

Nadmierne i przyspieszone wypadanie włosów, prowadzące do łysienia, to problem wymagający ściśle naukowego podejścia. Zdiagnozowanie takiego stanu rzeczy bywa niekiedy bardzo utrudnione, a stan naszych włosów najczęściej odzwierciedla stan naszego zdrowia. Rozmaite schorzenia lub brak w organizmie niezbędnych składników odżywczych to najczęstsza przyczyna szybko powiększających się zakoli. Kiedy włosy zaczynają tracić swój naturalny blask, stają się matowe i kruche, to znak, że nadszedł czas na wizytę u specjalisty, trychologa. Korzystałem już z takiej pomocy i muszę przyznać, że jego zalecenia pomogły mi powstrzymać postępujące łysienie.

Trychologia – z pogranicza nauki i kosmetologii.

badanie u trychologaTrychologia to całkiem nowa w naszym kraju dziedzina wiedzy, którą można uplasować pomiędzy kosmetyką, fryzjerstwem a dermatologią. Na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych święci swoje tryumfy już od wielu lat, zajmując się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry głowy oraz włosów. Można zadać pytanie, dlaczego nie od razu dermatolog. Po prostu wiele dolegliwości nie wymaga pomocy lekarskiej, a z takimi problemami, jak zapalenie atopowe czy łojotokowe skóry, łupieżem, łuszczycą, czyli tym, co może doprowadzić do wypadania włosów, z powodzeniem poradzi sobie wykwalifikowany trycholog. Nie należy go jednak identyfikować z lekarzem, a prawdziwy specjalista po zdiagnozowaniu problemu, będzie wiedział, czy jest w stanie samodzielnie nam pomóc. Jeśli przerasta to jego możliwości, to z pewnością skieruje nas do dermatologa.

Do wizyty trzeba się przygotować, myjąc włosy, które muszą być nie tylko czyste, ale i wolne od odżywek, balsamów czy żelu do ich układania. Samo badanie jest bezbolesne, trycholog pobiera jedynie próbkę włosów, sprawdzając, w jakim tempie i w jakiej ilości wypadają. Kontroluje też stan skóry głowy pod kątem wspomnianych schorzeń, problemów z ukrwieniem czy występujących stanów zapalnych osłabiających cebulki i mieszki włosowe. Wykorzystywany jest w tym celu ultranowoczesny mikroskop, umożliwiający duże powiększenie włosa i fragmentów skóry, co pozwala postawić szybką diagnozę przyczyn łysienia i zaaplikować właściwe leczenie. Jednym z częściej stosowanych jest suplementacja organizmu, uzupełniająca wszystkie braki, przy zastosowaniu odpowiednich preparatów.

Profolan – moja opinia na temat skuteczności tego suplementu diety.

ProfolanWśród wielu tego typu środków, dostępnych na rynku w naszym kraju na szczególną uwagę zasługuje Profolan. Polecił mi go właśnie trycholog, twierdząc, że dostarczy mi wszystkich substancji potrzebnych do wzmocnienia wypadających włosów. Cieszy się on doskonałą opinią nie tylko specjalistów, ale i licznych użytkowników, którzy już go stosowali. Wystawiają mu bardzo dobre oceny, a ja nimi zachęcony zdecydowałem się na kupno za pośrednictwem strony internetowej producenta. Zajmuje się on nie tylko produkcją, ale i dystrybucją Profolan, a cena za 60 tabletek to około 150 złotych. Już ta dawka, którą przyjąłem, przekonała mnie, że były to dobrze wydane pieniądze, a efekty widzę codziennie patrząc w lustro. Włosy odrastają w błyskawicznym tempie, a moje problemy z ich wypadaniem i osłabioną skórą głowy to już odległa przeszłość. Dzięki unikalnemu i starannie dobranemu składowi Profolan daje szybkie rezultaty, a największy wpływ na to ma jego czynnik aktywny, kompleks Grow 3, oparty na naturalnych, roślinnych składnikach. Skutecznie powstrzymuje on nadmierne wydzielanie hormonu DHT osłabiającego i niszczącego mieszki włosowe. Za odżywienie włosów odpowiada z kolei cała gama witamin, minerałów i aminokwasów, w perfekcyjnie dobranych dawkach, zaspokajających dzienne zapotrzebowanie organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.