Testosteron opinie o jego wpływie na proces łysienia.

Nam, facetom wydaje się, że problemy z hormonami dotyczą jedynie kobiet, a my nie musimy się tym przejmować. Nie ma nic jednak bardziej mylnego, a zaburzenie gospodarki hormonalnej to jedna z często występujących przyczyn przyspieszonego wypadania włosów również u mężczyzn.

Testosteron, męski hormon płciowy.

W męskim organizmie, wśród wielu innych hormonów, pierwsze skrzypce zdecydowanie gra testosteron, hormon łysiejący mężczyznapłciowy, który jest produkowany przez nasze jądra. Wśród wielu funkcji, jakie pełni, najważniejsze jest z pewnością ukształtowanie narządów płciowych, czy innych typowo męskich cech fizycznych, ale często nie zdajemy sobie sprawy, że ma znaczenie również dla stanu naszych włosów. Stymuluje ich wzrost w różnych częściach ciała, okolicach intymnych i właśnie na głowie oraz twarzy.

Wpływ testosteronu na wypadanie włosów.

Testosteron nie ma bezpośredniego wpływu na nadmierne wypadanie włosów. Jednak niekiedy ulega przekształceniu w dihydrotestosteron, nazywany w skrócie DHT, będący przyczyną łysienia androgenowego, dotykającego nie tylko mężczyzn, ale i wiele kobiet. Męski hormon płciowy ulega zamianie w DHT w wyniku działania enzymu 5alfa-reduktazy, który występuje w naszym organizmie, ale nie jest niestety rozłożony w nim równomiernie i najwięcej znajduje się go w okolicach ciemieniowych oraz czołowych głowy. Tam właśnie wykazuje największą aktywność DHT, niekorzystnie wpływając na funkcjonowanie mieszków włosowych i cały cykl rozwojowy włosa. Znacznemu skróceniu ulega przede wszystkim jego faza wzrostu, a wydłużeniu spoczynku, co prowadzi do osłabienia struktury włosów, które stając się kruche i łamliwe szybko zaczynają wypadać w dużych ilościach.

Jak powstrzymać negatywne działanie DHT.

Dlatego tak ważne jest kontrolowanie i utrzymanie właściwego poziomu testosteronu, gdy jest on zbyt wysoki, to rośnie ryzyko przekształcenia go w dihydrotestosteron, a rozpoczęty proces łysienia bardzo trudno będzie zahamować. Na szczęście łatwo zaobserwować, czy w naszym organizmie jest go za dużo, a pierwsze wyraźne objawy, to tłusty łupież oraz nadmierny łojotok, przyczyna łysienia łojotokowego i zdecydowanie nie wolno ich lekceważyć. Należy stosować skuteczne środki pozwalające szybko obniżyć poziom szkodliwego DHT, a sam osobiście używam Profolan, który doskonale radzi sobie z tym problemem.

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

Profolan – błyskawiczna redukcja DHT i brak wypadających włosów.

Zatrzymanie wypadania włosów to zadanie priorytetowe, a pomóc w tym może właśnie Profolan. Opinia, jaką się Profolancieszy, w pełni to potwierdza, a najlepiej sprawdźcie jego działanie na sobie, składając zamówienie, chociaż na jedno opakowanie. Można je zamówić, korzystając ze strony producenta, co gwarantuje oryginalność produktu i jego najlepszą cenę. Koszt 60 tabletek to około 200 złotych, ale nie zaczynajcie narzekać na cenę, zanim ich nie wypróbujecie i nie zobaczycie, jakie efekty dają. U mnie już po około dwóch, może trzech tygodniach zauważyłem podczas czesania, że wychodzi mniej włosów, a dokładne oględziny głowy pokazały, że tam, gdzie była łysina, zaczynają odrastać. Początkowo małe tzw. baby hair, jednak wraz z upływem czasu stawały się coraz grubsze i mocniejsze. Profolan zawiera w swoim składzie rewelacyjny czynnik aktywny, Grow 3, złożony ze sprawdzonych wyciągów roślinnych, w pełni naturalnych, które radzą sobie także z niszczycielem mieszków włosowych, czyli DHT. Grow 3 to mieszanina takich roślin jak:

  • pokrzywa, zioło znane i lubiane, składnik wielu szamponów czy innych kosmetyków do włosów, powszechnie używane w leczeniu różnych odmian łysienia. Ma wręcz uniwersalne zastosowanie, poprawiając też ukrwienie skóry głowy czy lecząc uciążliwy łupież,
  • skrzyp polny, pełen krzemu i innych cennych minerałów, wchodzących w skład włosów i stanowiących jego budulec.

włosy przed i po użyciu ProfolanPróbowałem wcześniej walczyć ze swoim łysieniem i regulować poziom DHT innymi preparatami, ale ich skuteczność była po prostu zerowa. Dopiero Profolan dotarł do przyczyny wypadania włosów i wyeliminował ją raz na zawsze. Teraz po ponad pół roku, mogę powiedzieć, że mam takie włosy, jak wcześniej, nie wypadają, a to, jak rosną, widzę każdego dnia. Warto kupić te małe tabletki, już dwie dziennie mogą zdziałać wiele, a obecnie możecie też skorzystać z promocji i kupić Profolan w atrakcyjnej cenie, zapewniając sobie kilka miesięcy kuracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.