Pierwszy test – Tabex

Kiedy podjąłem decyzję, że rzucam palenie, automatycznie (pewnie jak każdy w mojej sytuacji) zacząłem pochłaniać artykuły na temat środków, które mogą być pomocne. Czytałem też komentarze. W wielu wypowiedziach przewijały się tabletki o nazwie Tabex. Opinie na temat tego preparatu były podzielone (z przewagą pozytywnych), więc stwierdziłem, że nie ma sensu dłużej się zastanawiać, tylko trzeba wypróbować samemu.

Już po 2-3 dniach stosowania Tabexu zauważyłem, że jakoś rzadziej sięgam po papierosa. Chęć zapalenia nie była tak silna, jak dotąd. Po około dwóch tygodniach znacznie zjechałem z ilością wypalanych fajek. Stopniowo zacząłem odstawiać Tabex i tu niestety zaczął pojawiać się problem – znów zacząłem zwiększać liczbę papierosów. Działo się to jakoś automatycznie, nie miałem nad tym kontroli, po prostu znów co chwilę chciało mi się palić.

W momencie, kiedy całkowicie odstawiłem Tabex, znowu paliłem ponad paczkę dziennie. Jaki z tego wniosek? W moim przypadku niestety Tabex okazał się nieskuteczny. Fakt, podczas jego stosowania udało mi się znacznie ograniczyć palenie, ale koniec końców trudno mówić o skuteczności preparatu, jeśli po zakończeniu kuracji nałóg powraca jak bumerang.

Drugi test – Nicorix

Nicorix jest produktem nowym na polskim rynku. Dowiedziałem się o nim, podobnie jak w przypadku Tabexu, z internetu. Od razu uderzyła mnie fala pozytywnych komentarzy na jego temat. Pomyślałem, że pewnie te wszystkie pozytywne opinie o tabletkach Nicorix pochodzą od osób, które nadal je przyjmują, a tak naprawdę jest podobnie, jak w przypadku Tabexu – po odstawieniu leku wraca nieodparta chęć na fajkę. A jednak postanowiłem go wypróbować – nadal moim życiowym celem było niepalenie. Z informacji o składzie dowiedziałem się, że jest to produkt wieloskładnikowy i że działa inaczej niż jednoskładnikowy Tabex. Pomyślałem, że może jednak tym razem się uda…

Kuracja Nicorixem okazała się udana. Początkowe działanie było podobne, jak działanie Tabexu – coraz mniejsza i rzadziej pojawiająca się ochota na zapalenie papierosa, a co za tym idzie – ograniczenie wypalanych fajek. Jednak dodatkowo odczuwałem znaczne polepszenie samopoczucia, czego nie odnotowałem w przypadku Tabexu. Miałem dużo więcej energii, a poza tym czułem, jakby z mojego ciała wychodziło mnóstwo toksyn, które kumulowały się przez lata palenia. Było to niesamowite uczucie.

Z czasem w ogóle przestałem palić. Czułem się oczyszczony, świeży, pełen wigoru. Poprawie uległo również odczuwanie smaku i zapachu – zmysły te dotąd były stłumione przez palenie. Może to brzmi przesadnie, ale wstąpiła we mnie jakaś nowa życiowa energia. Siłownia zaczęła sprawiać mi wielką przyjemność, polepszyła się moja kondycja, a kaszel ustąpił. Bałem się odstawić Nicorix, bałem się, że nałóg wróci. Ale nie wrócił!Podbudowany swoim znakomitym samopoczuciem nawet nie mam ochoty na fajkę. Tabletek nie biorę już od dwóch tygodni i nadal nie zapaliłem ani jednego papierosa.

Aktualizacja

W związku z pytaniami podaję adres gdzie można kupić Nicorix – strona producenta.

Comments (15)

 1. Aby rzucić palenie potrzebna jest mega motywacja zwłaszcza jeśli nałóg jest bardzo silny. Mało komu się udaje. Jeśli ci się udało – gratuluję, ja walcze z fajkami od kilku lat.

 2. przedwczoraj zacząłem brać Nicorix i rzadziej sięgam po szluga. Zobaczymy co będzie dalej ?

 3. Palenie jak każdy nałóg jest tak naprawdę w umyśle

  1. Zaczynam tak samo myśleć , wyłącz myślenie o fajkach a jakoś pójdzie

 4. No tak, zgadzam się, ale na początku potrzebne jest jakieś wspomaganie żeby zahamować głód nikotynowy i móc normalnie funkcjonować

  1. Tabex bez nadzoru lekarskiego jest niebezpieczny w użyciu…Przeciwwskazania:
   Choroby układu krwionośnego w tym nadciśnienie tętnicze, choroby rdzenia nadnerczy. Ostrożnie należy stosować preparat u chorych na chorobą wrzodową – często obserwowano nasilenie bądź pojawienie się ponownie dolegliwości gastrycznych.

 5. dokladnie, jak odstawiasz fajki, to na początku nie możesz skupić się na niczym, dlatego takie środki ograniczajace chęć zapalenia są dobre

 6. a ja rzucilem z nicorixem ?

 7. Skusiła mnie nazwa bo wiele razy słyszałam,że spoko produkt, ale rozczarowałam się na maksa , wydałam 52 zł z przesyłką , pierwszy dzień to …. masakra , mogę powiedzieć ,że w pewnym momencie przyszło mi do głowy ,że to działa na zasadzie auto sugestii „Kupiłam wydałam kasę teraz nie wolno mi zapalić skoro je biorę ” i przy tym zostanę . Jestem nie zadowolona , szkoda wydawać kasę one nic nie działają . Wracam do gum NikoLek te przynajmniej działają , osobiście odradzam zakup Tabexu chyba ,że to jakaś podróbka bo słyszałam ,że Tabex jest na receptę .

 8. Autor tekstu, sam opisuje, ze rzucal palenie na Tabexe w nieprawidlowy sposób. Ten lek ma pomoc, a nie załatwić sprawę za nas. Pozdrawiam.

 9. Mi pomógł. Już pierwszego dnia odstawiłam.

 10. Tabex nie dziala!

 11. Autor tekstu rzeczywiście przyjmował tabex w niewłaściwy sposób. Proponuję najpierw zapoznać się z ulotką A potem rozpocząć stosowanie. Sama aktualnie biorę tabex i polecam. Jak narazie nie pale od tygodnia ale wcale nie chce mi się siegac po papierosa.

 12. To nie jest opinia tylko reklama!!!!!!!!!!!!!! Facet nawet nie ma pojęcia jak stosuje się tabex

  1. Tabex dziala, ja i moja mama rzucilysmy z.nim palenie i ta juz po 3 dniach. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.