rogaine

rogainePowiększające się zakola, które z niepokojem obserwuję w lustrze każdego poranka to przyczyna mojego stresu i złego samopoczucia. Z racji, że nie jestem w stanie zaakceptować takiego stanu rzeczy, postanowiłem natychmiast rozpocząć walkę z nadmiernym wypadaniem włosów. W aptekach i drogeriach jest dostępne wiele mniej lub bardziej skutecznych środków, które można w tym celu wykorzystać. Na pierwszy ogień poszedł Rogaine, preparat przeciwko łysieniu, znany np. w Stanach Zjednoczonych, a od pewnego czasu dostępny także w naszym kraju.

Wieloletnie doświadczenie, które procentuje.

Rogaine to środek nie tylko zapobiegający wypadaniu włosów, ale również zapewniający ich odrastanie. W procesie jego produkcji wykorzystano niemal 20 lat doświadczenia w leczeniu łysienia androgenowego, choroby o podłożu genetycznym dotykającej głównie mężczyzn. Jej przyczyną jest nadwrażliwość mieszków włosowych na hormon dihydrotestosteron, powodujący ich obkurczanie, przez co włosy ulegają osłabieniu i stają się kruche oraz łamliwe. Temu właśnie zjawisku przeciwdziała Rogaine i to na dwa sposoby. Przede wszystkim wzmacnia i odżywia mieszki, przywracając ich prawidłowe i optymalne funkcjonowanie. Dzięki temu w krótkim czasie zmniejsza się też wypadanie włosów, a te, które odrastają, są grubsze i mocniejsze.

Sprzyjać temu ma skład preparatu, a zwłaszcza jego część aktywna, czyli minoksydyl, substancja, której działanie zapobiegające łysieniu odkryto zupełnie przypadkowo. Stosowana była jako popularny lek na nadciśnienie, a jednym z jej skutków ubocznych jest właśnie przyspieszony wzrost włosów i stymulacja mieszków. Co ciekawe, na rynku są dostępne odrębne wersje specyfiku dla kobiet i mężczyzn, a pewne efekty daje jego stosowanie miejscowe w postaci łatwej do nałożenia pianki.

Próba zakończona połowicznym sukcesem.

Jak do wszystkich nowości, tak i do Rogaine podszedłem z pewną nieufnością. Oczywiście sprawdziłem najpierw opinie osób, które już go stosowały, a były one wyraźnie zróżnicowane. Wiele zachwalało jego olbrzymią skuteczność, ale równie liczne były komentarze negatywne. Opisywano między innymi powodowany przez niego nadmierny porost włosów na twarzy czy też pojawiające się swędzenie głowy. Narzekano też na jej bóle i problemy ze wzrostem ciśnienia krwi, z racji kardiologicznego pochodzenia suplementu. Wolałem jednak doświadczalnie sprawdzić działanie i rozpocząłem kurację zgodnie z zalecaniami producenta. Przez pierwsze kilka dni włosy zaczęły bardziej wypadać, ale po kolejnych kilku tygodniach moja fryzura zrobiła się tylko nieco gęstsza. Jednak daleko mi było do pełni zadowolenia, a najbardziej irytujący okazał się sposób użycia, konieczność nacierania pianką łysiejących miejsc i to przez kolejne 12 miesięcy. Odstraszać może także cena, oscylująca od 100 do ponad 200 złotych w zależności od wielkości opakowania, co przy tak długim okresie leczenia nie zachęca zbytnio do zakupu.

Profolan – opinie użytkowników potwierdzają skuteczność.

Rozpocząłem więc poszukiwanie alternatywnego środka i po rozmowie ze specjalistą odkryłem Profolan. Jest to suplement diety najnowszej generacji, który w krótkim czasie zyskał olbrzymią popularność na całym świecie. Wielokrotnie udowodnił swoją wysoką skuteczność w walce z łysieniem, a jego liczne zalety w pełni potwierdzają osiągane dzięki niemu efekty.

Pierwsza rzecz, która skłoniła mnie do jego zakupu, to wygodna postać łatwych do połknięcia tabletek, zwalniająca z konieczności dokonywania czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Co ciekawe, w przeciwieństwie do używanego dotychczas Rogaine, nie zaobserwowałem żadnych skutków ubocznych. Wynika to przede wszystkim z naturalnego składu preparatu, niewywołującego reakcji alergicznych i całkowicie bezpiecznego dla zdrowia. Odpowiada za to nowoczesna substancja nazywana Grow 3, która blokuje wspomniany już hormon odpowiedzialny za łysienie oraz pełen zestaw witamin i związków mineralnych odżywiających, oraz wzmacniających mieszki włosowe.

Muszę z czystym sumieniem stwierdzić, że moja walka z wypadaniem włosów wkroczyła na zupełnie nowy poziom. Wzięcie pierwszego opakowania, 60 tabletek wystarczających na miesięczną kurację, spowodowało, że moje włosy stały się gęste i nabrały zdrowego połysku. Wyraźnie zmienił się także ich kolor, stając się intensywniejszy, a siwizna jest już tylko wspomnieniem. Dla pełni efektu należy zażywać ten suplement przez trzy miesiące, kiedy zaś kompletna kuracja z użyciem Rogaine trwa aż dwanaście. Patrząc w lustro, wiem, że Profolan jest tym, czego szukałem i zdecydowanie zakupię kolejne jego opakowania, szczególnie, że mogę go otrzymać bezpośrednio od producenta. Producent ze względu na jego unikalny skład i działanie wolał zachować pełną kontrolę nad dystrybucją, w związku z czym można go nabyć jedynie za pośrednictwem firmowej strony internetowej. Cena z pozoru może wydawać się wygórowana, sięgająca 150 zł za opakowanie, ale w zamian otrzymujemy produkt najwyższej jakości, o gwarantowanym i sprawdzonym działaniu, a cała kuracja przebiega przecież o wiele szybciej. W porównaniu z cenami innych suplementów jest to naprawdę atrakcyjna oferta, a uzyskane rezultaty są w pełni warte poniesionych kosztów.

AKTUALIZACJA

Obecnie trwa promocja można kupić Profolan z 20% rabatem – Profolan – 20% taniej

Comments (3)

  1. Czytam recenzję tego Rogaine i nie wiem, czy go kupić. Co myślicie, naprawdę działa tak, jak opisują. Próbowałem już wiele innych środków, nic nie dały i nadal mam wątpliwości.

  2. Możesz brać w ciemno. Ja też się wahałem, ale teraz nie żałuję, włosy co prawda nie rosną w zastraszającym tempie, ale pewne rezultaty już widzę.

  3. Weź lepiej Profolan, działa szybko i bez smarowania głowy. Łykasz dwie tabletki dziennie, a po kilku miesiącach będziesz w szoku, ja byłem. Mam już prawie taką fryzurę jak przed łysieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.