Palma sabałowa opinie o jej przydatności w leczeniu łysienia.

Powstrzymanie przyspieszonego i nadmiernego wypadania włosów, to trudne i pracochłonne zadanie, wymagające też stanowczości i konsekwencji w działaniu. Jego absolutną podstawą jest prawidłowe zdiagnozowanie przyczyny łysienia, co powinien zrobić specjalista w tej dziedzinie np. trycholog. Warunkuje to bezpośrednio sposób leczenia i dobranie prawidłowych, silnie działających środków. Najczęściej stosuje się typowo farmakologiczne, zawierające między innymi minoxidil, ale równie skuteczne okazują się preparaty mające w swoim składzie ekstrakty roślinne, których używanie jest bezpieczniejsze, choć niestety nie zawsze.

Palma sabałowa – roślina o wszechstronnym zastosowaniu.

palma sabałowa

Jedną z takich roślin jest z pewnością palma sabałowa, stosowana w leczeniu wielu męskich przypadłości, której właściwości okazały się także w miarę skuteczne w leczeniu różnych odmian łysienia, z androgenowym na czele. Jest to gatunek należący do palm z rodziny arekowatych, rosnących w dziewięciu stanach USA, oraz na niektórych wyspach Morza Karaibskiego. Często wykorzystuje się ją jako roślinę typowo ozdobną, ale jej owoce zawierają fitosterole, substancje pozytywnie działające na nasz organizm. Z jagód produkuje się między innymi preparaty zapobiegające nadmiernemu wydzielaniu hormonu DHT, jednej z najczęstszych przyczyn łysienia. Powoduje on niekorzystne zmiany w mieszkach włosowych, które nie są w stanie prawidłowo działać, co prowadzi właśnie do szybkiej utraty włosów, które stają się osłabione i znacznie skraca się czas ich życia.

Działanie, którego nie mogę potwierdzić.

Naukowcy zauważyli, że wyciąg z owoców Saw Palmetto, bo tak brzmi angielska nazwa rośliny, powoduje zahamowanie procesu łysienia u niemal 60 procent pacjentów, dzięki blokowaniu enzymu 5-alfa, bezpośrednio odpowiedzialnego za przekształcanie testosteronu, w niebezpieczny i szkodliwy dihydrotestosteron. Dałem się więc skusić takimi pozytywnymi opiniami i kupiłem jedno opakowanie tabletek zawierających te ekstrakty, aby wypróbować je na swojej powiększającej się łysinie. Łykałem je zgodnie z zaleceniami producenta przez cały miesiąc i niestety oprócz drobnych, ale jednak uciążliwych skutków ubocznych, nie zaobserwowałem tak zachwalanego wzrostu nowych włosów. Trochę ich co prawda się pojawiło, na linii czoła i czubku głowy, ale rewelacją bym tego nie nazwał. Najważniejsze jednak było to, że natychmiast po odstawieniu Saw Palmetto, do czego byłem zmuszony powtarzającymi się bólami brzucha, włosy natychmiast zaczęły na nowo wypadać.

Profolan – jedyny godny zaufania, efekt – pożegnałem się z łysiną.

Profolan tabletki

Eksperymenty może są fajne, ale nie kiedy efektem będzie głowa całkowicie pozbawiona owłosienia. Skończyłem więc z półśrodkami i postawiłem na pewniaka, czyli Profolan. Opinia, jaką ma, jest całkowicie zasłużona, a ja patrząc na swoje włosy, podpisuję się pod nią. Wiele osób zastanawia się, co wpływa na tak wysoką skuteczność tych niewielkich tabletek. Jest to ich unikalny skład, którego nie ma żaden inny suplement diety. Profolan jest kompozycją wyłącznie roślinnych składników, z których najważniejsze są wyciągi z pokrzywy i skrzypu polnego. Ktoś mógłby powiedzieć, że są to przecież pospolite zioła, ale ich właściwościom leczniczym z pewnością nie będzie w stanie zaprzeczyć. Zawierają witaminy wręcz niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów i odżywienia skóry głowy, przede wszystkim E, A oraz B6, oraz aminokwasy takie jak tauryna, tworząc wspólnie Grow 3, czynnik blokujący właśnie wydzielanie DHT. Profolan można kupić w opakowaniu liczącym 60 tabletek, w cenie 150 złotych na stronie jego producenta. Od razu informuję, że jest to kompletna miesięczna kuracja, która praktycznie natychmiast daje takie efekty, jakie po niej oczekujemy.

Comments (2)

  1. Dowiedziałem się o Saw Palmetto z netu, kiedy szukałem informacji o DHT. Ciekawa roślinka i podobno skuteczna, stosował ktoś?

  2. Używałem, brałem trochę preparatów mających ją w składzie, ale co do skuteczności, dyskutowałbym. Ja się rozczarowałem i postawiłem na pewniaka. Biorę Profolan i wiem za co płacę, za konkretne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.