Novoxidyl opinie użytkowników, cena i efekty działania

Każdy, kto zmaga się z problemem nadmiernego wypadania włosów, wie, że walka z tym zjawiskiem jest niezwykle trudna. Wymaga zazwyczaj jednoczesnego stosowania wielu środków, zwłaszcza farmakologicznych o sprawdzonym i potwierdzonym działaniu. Najlepszy jest oczywiście Profolan, którego substancja czynna skutecznie blokuje hormon odpowiedzialny za obkurczanie mieszków włosowych i w rezultacie powstrzymuje przyspieszone łysienie. Warto go jednak wspomóc starannie dobranymi kosmetykami, a zdecydowałem się na Novoxidyl, w postaci szamponu i toniku, mający odbudowywać uszkodzone cebulki włosowe.

Szampon polecany przez kosmetologów i farmaceutów.

Zanim jednak zdecydowałem się na zastosowanie tych specyfików, jak zawsze postanowiłem sprawdzić opinie na ich temat wśród osób, które je już używały. Pomogły mi w tym liczne fora internetowe i ku mojemu zaskoczeniu całkiem spora użytkowników wypowiadała się na ich temat pozytywnie. Zachęcony kupiłem najpierw szampon w praktycznej butelce o pojemności 200 ml, dostępny w większości aptek w nieco wygórowanej cenie około 30 złotych. W swoim podobno unikalnym składzie zawiera on substancję o nazwie Triaminodil, przebadaną klinicznie, o właściwościach korzystnie wpływających na prawidłowe działanie cebulki włosa. Ogranicza ona nadmierne wydzielanie łoju, co znacznie zmniejsza wypadanie włosów oraz wydatnie stymuluje wzrost nowych. Jej działanie zapobiegające łysieniu wspomaga pirytionian cynku, mający właściwości przeciwłupieżowe. Używając szamponu regularnie, przez kilka kolejnych tygodni, zauważyłem, że moje włosy stały się nieco gęstsze, a po umyciu tak jakby dłużej zachowywały świeżość. Można go stosować do codziennej pielęgnacji, choć trzeba przyzwyczaić się do wyjątkowo specyficznego, medycznego zapachu. Ma neutralne pH, nie powoduje żadnych podrażnień, a włosy stają się też trochę bardziej podatne na układanie.

Tonik do wcierania w skórę głowy.

Skoro szampon okazał się w miarę skuteczny, nic nie stało na przeszkodzie, aby dodatkowo zacząć stosować także tonik. Jest on tak samo polecany w stanach nadmiernego wypadania włosów, choć do skuteczności leków, takich jak Profolan jest mu bardzo daleko. Działanie toniku Novoxidyl oparto na synergicznym oddziaływaniu aż 3 czynników aktywnych w różnych częściach cebulki włosowej. Podobnie jak szampon zawiera Triaminodil, ale oprócz niego znajdziemy w nim Eskulinę i kwas laurynowy. Eskulina to substancja pochodzenia roślinnego zwiększająca ukrwienie skóry i odżywienie cebulek, a ten rodzaj kwasu zmniejsza wspomnianą już produkcję łoju. Tonik również jest dostępny w aptekach, choć w niezbyt atrakcyjnej cenie około 40 złotych za stosunkowo małe opakowanie o pojemności zaledwie 75 ml.

Używałem go przez miesiąc, codziennie dokładnie wcierając w skórę głowy. Ma on dosyć intensywny, ziołowy zapach, a lekka konsystencja ułatwia równomierne rozprowadzenie. Kształt buteleczki umożliwia też wylanie na głowę dokładnie odmierzonej porcji toniku. Stosując już szampon, nie za bardzo wierzyłem w jego skuteczność, ale postanowiłem zużyć opakowanie do końca. Wypadanie włosów zmniejszyło się, choć nieznaczne, może o kilka procent, a najlepsze efekty uzyskiwałem, wcierając go na godzinę przed myciem głowy. Podsumowując, mogę powiedzieć, że Profolan nadal pozostaje dla mnie numerem jeden w moich zmaganiach z powiększającymi się zakolami, a Novoxidyl może stanowić jedynie jego uzupełnienie, jako typowy kosmetyk do codziennej pielęgnacji.

Comments (3)

  1. Używałem wcześniej preparatów w kapsułkach, ale ich skuteczność była różna i są kłopotliwe w użyciu. Szampon i tonik przeciw łysieniu, to może być dobre i zobaczymy czy Novoxidyl jest tak skuteczny, jak go reklamują.

  2. Warto stosować, już po kilku tygodniach daje dobre efekty. Baby hair rosną jak szalone, szczególnie w zakolach i na linii czoła. Nie ma problemów z użyciem, wystarczy umyć głowę i wmasować tonik. Dla mnie bomba.

  3. Znów coś nowego na łysinkę i tym razem kosmetyki. Czytałem sporo opinii o Novoxidilu i były różne, pozytywne i negatywne. Nie wiem czy warto, więc tym razem postawię na tabletki, znam wiele osób, które stosowały Profolan, więc go wypróbuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.