Niquitin Mini (opinie, cena, efekty…) – czy miniaturowe pastylki na rzucenie palenia rzeczywiście są skuteczne?

Niquitin Mini to małe pastylki do ssania ukryte w ładnym, poręcznym opakowaniu, które mają stanowić tajną broń dla osób chcących pożegnać się z nałogiem nikotynowym. Kiedy nachodzi nas ochota na papierosa sięgamy po drażetkę, a po kilku chwilach chętka na puszczenie dymka znika… Brzmi bardzo obiecująco, jednak czy te pastylki to trwały i skuteczny sposób na rzucenie palenia?

Drażetki Niquitin Mini – działają czy nie działają?

drażetki Niquitin MiniJedni mocno je sobie chwalą, inni są zdania, że czegoś im brakuje i nie do końca są tym, czego się spodziewali, jeszcze inni uznają je za nieskuteczne. Pastylki Niquitin Mini podobnie jak inne preparaty na rzucenie palenia, oceniane są w różnie – każdy reaguje bowiem na poszczególne środki w sposób indywidualny, każdy ma też swoją własną drogę do rozstania się z nałogiem.

Czym są pastylki Niquitin Mini? Nie ma w nich niczego wyszukanego. Należą do grupy preparatów opartych na nikotynie, a więc ich zadaniem jest „oszukanie” organizmu i zaspokojenie głodu nikotynowego bez konieczności sięgnięcia po papierosa.

Zalety pastylek Niquitin Mini

Tabletki Niquitin Mini przeznaczone są do ssania, posiadają łagodny miętowy smak, są nieduże, szybko się rozpuszczają i tak samo szybko redukują nikotynowy głód. Uwagę przykuwa ich gadżeciarskie opakowanie, które kształtem i gabarytami przypomina zapalniczkę. Pudełeczko jest nieduże, poręczne, wygodne w użytkowaniu i zapewnia ekspresowy dostęp do pastylki w momencie, kiedy mocno jej potrzebujemy.

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

Drażetki Niquitin Mini kupimy w dwóch wariantach – z większą (4 mg) i mniejszą (1,5 mg) zawartością nikotyny, co stanowi ich duży atut. Dla palacza, dla którego jedna (lub więcej) paczka papierosów dziennie to standard, dawka 4 mg nikotyny w jednej pastylce jest w sam raz. Ale dla kogoś, kto wypala 5 czy 10 papierosów na dobę, byłaby już zbyt wysoka.

Dla osoby chcącej zerwać z paleniem, tabletki Niquitin Mini mogą stanowić duże wsparcie. Przyczyniają się do zmniejszenia częstotliwości sięgania po papierosa, pozwalają szybko ujarzmić nikotynowy głód, pomagają stłumić nieprzyjemne objawy związane z odstawieniem papierosów (np. rozdrażnienie, kłopoty z koncentracją). Jednak pastylki te nie są pozbawione wad.

Wady pastylek Niquitin Mini

Po pierwsze, zażywając Niquitin Mini tak naprawdę nie uwalniamy się od uzależniającej nikotyny, a jedynie zmieniamy sposób jej aplikacji. Nikotyna cały czas w nas krąży, łatwo więc w którymś momencie powrócić do papierosów. Po drugie, kuracja tabletkami Niquitin Mini niesie ryzyko przedawkowania nikotyny i zatrucia organizmu, np. jeśli zażywamy je za często lub jeśli łączymy je z paleniem papierosów.

Po trzecie, istnieje cała lista skutków ubocznych, które mogą wystąpić po tych pastylkach – bóle i zawroty głowy, nudności, bóle brzucha, skoki ciśnienia, nerwowość, podrażnienie gardła etc. Niestety owe efekty uboczne pojawiają się u sporej ilości osób.

Niquitin Mini – cena

Cena Niquitin Mini nie jest zbyt mocno wygórowana – na jedno opakowanie pastylek wydamy tyle, ile na paczkę papierosów – około 15 zł. Przynajmniej teoretycznie. Ostateczna cena zależy bowiem od danej apteki, koszt może być zatem wyższy. Druga sprawa to ilość pastylek w jednym opakowaniu – jest ich tylko 20, więc musimy się liczyć z dość częstymi wizytami w aptekach, chyba, że zrobimy sobie pokaźny zapas.

Niquitin Mini – opinie

Jak już wspomniałam, każdy ma indywidualną drogę do rzucania nałogu, toteż nie ma się co dziwić, iż opinie o Niquitin Mini są zróżnicowane. Jednak najczęściej podkreślana jest średnia skuteczność tego preparatu. Owszem, pozwala on ograniczyć ilość wypalanych papierosów i tym samym osłabić nałóg, jednak nie jest to sposób, by rozstać się z paleniem definitywnie. Pojawiają się też bardziej skrajne opinie o Niquitin Mini. Niektórym pastylki te pomogły stopniowo zejść do zerowej ilości wypalanych papierosów. Są też osoby, którym nie pomogły wcale – wywołały tylko szereg skutków ubocznych, a ochoty na zapalenie nie stłumiły w ogóle.

Czy jest jakaś alternatywa dla tabletek z nikotyną?

NicorixJeśli chcesz pozbyć się nikotyny z organizmu i uwolnić ciało od nałogu, warto sięgnąć po sprawdzony suplement diety, który wspomoże oczyszczanie organizmu z toksyn, a jednocześnie zahamuje apetyt na palenie. Ja polecam Nicorix, który pomógł mi rzucić papierosy na stałe!

Przeczytaj moją recenzję Nicorix tutaj

Przejdź do strony producenta Nicorix tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.