łysiejący mężczyzna

Przyspieszone i nadmierne wypadanie włosów to zjawisko dotykające co roku coraz większą część naszego społeczeństwa. U mężczyzn postępuje zazwyczaj z wiekiem i narzeka na to liczne grono panów po czterdziestce, ale nie jest to regułą i z łysieniem muszą liczyć się również młodzi ludzie, często jeszcze przed trzydziestką. Może ono być spowodowane różnymi przyczynami i od ich szybkiego oraz prawidłowego wykrycia zależy rodzaj zastosowanego leczenia. Nie uda się raczej uniknąć wizyty u lekarza dermatologa lub trychologa, specjalisty od schorzeń włosów, co pozwoli na właściwą ocenę tempa destrukcyjnych zmian i znalezienie najskuteczniejszych środków temu przeciwdziałających.

Profolan

NAJLEPSZY PRODUKT NA ŁYSIENIE!

 • Zawiera formułę GROW3, które blokuje DHT.
 • Hamuje łysienie typu męskiego.
 • Przyspiesza porost włosów w miejscach, gdzie wypadły.
 • Zawiera wyłącznie naturalne, przebadane składniki.
 • Nie wywołuje efektów ubocznych.
 • Rezultaty już po miesiącu!

Jeśli przyczyną takiego stanu rzeczy są np. zaniedbania w kwestii codziennej higieny, to rozwiązanie jest bardzo proste i pomóc może zastosowanie odpowiednich kosmetyków, szamponów leczniczych lub toników i odżywek do włosów. Większość z nich dostaniemy bez problemu w sklepach czy w aptekach bez recepty, a ich naturalny, najczęściej roślinny skład sprawia, że można je używać całkowicie bezpiecznie, bez najmniejszego nawet ryzyka wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Niestety, łysienie ma często inne podłoże, przez co staje się wyjątkowo trudne do wyleczenia, szczególnie jego androgenowa odmiana, uwarunkowana genetycznie.

Łysienie androgenowe – przyczyny i objawy

łysienie androgenowe

Jest to zdecydowanie jedna z najczęstszych powodów wypadania włosów zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, występując prawie w 95 procentach przypadków. Łysienie androgenowe, nazywane inaczej łysieniem typu męskiego niezwykle trudno jest zdiagnozować i praktycznie do dziś nie znamy wszystkich powodujących go przyczyn. Są to nie tylko czynniki genetyczne, ale i środowiskowe lub współistniejące, lecz często też niewykryte choroby, takie jak nadciśnienie tętnicze, niedokrwistość serca czy łuszczyca skóry głowy. Przyczyną może też być silny stres albo źle dobrane składniki kosmetyków używanych do pielęgnacji włosów.

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

Definiując ten typ łysienia w najprostszy i ogólnie przyjęty sposób można powiedzieć, że wynika ono z nadwrażliwości organizmu na nadmiar znajdującego się w nim dihydrotestosteronu, hormonu DHT, związku chemicznego będącego pochodną testosteronu. U mężczyzn jego za duża ilość ma destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie mieszków włosowych, prowadząc nawet do ich nieodwracalnego uszkodzenia. W wyniku tego ulega znacznemu opóźnieniu cały proces wytwarzania i wzrostu nowych włosów, a z czasem dochodzi do jego całkowitego zatrzymania. Pierwsze objawy pojawiają się już w wieku 20 – 30 lat, zaczynają się od cofania tzw. linii włosów, w wyniku czego tworzą się charakterystyczne zakola. Proces ten stopniowo się pogłębia, włosy przerzedzają także także na czubku głowy i z czasem pozostaje już tylko ich wąski pas, z tyłu i po bokach. Włosy stają się również cieńsze, bardziej kruche i to także ma duży wpływ na ich nadmierne wypadanie. Czas odgrywa więc znaczącą rolę w leczeniu i jeśli tylko zauważymy któryś z powyższych objawów, musimy natychmiast działać.

Łysienie androgenowe – mniej lub bardziej skuteczne metody leczenia

Rozpoznanie łysienia typu męskiego jest trudne i pierwsze, co powinno się zrobić, to wykonanie odpowiednich testów hormonalnych, sprawdzających między innymi poziom wolnego testosteronu, które pozwolą potwierdzić lub wykluczyć nasze obawy. Dobrym pomysłem jest też wizyta u trychologa, który wykona z kolei test liczenia włosów, określający z dużą dokładnością odsetek ilości włosów w okresie ich wzrostu anagenowego i spoczynku, czyli w telogenie. Można również przeprowadzić badanie wykrywające proces uszkodzenia mieszków włosowych, wykorzystując do tego nowoczesne urządzenia komputerowe. Po zdiagnozowaniu łysienia androgenowego można zastosować dwie metody leczenia, z wykorzystaniem odpowiednio dobranych preparatów:

 • leczenie miejscowe, z podaniem w miejscach wypadania włosów środków zawierających silne czynniki aktywne, pobudzające mieszki włosowe do intensywniejszej pracy. Jest to przede wszystkim minoxidil, składnik wydłużający fazę wzrostu włosa właśnie poprzez stymulację mieszków. Podobne efekty można uzyskać stosując aminexil, także działający w obrębie mieszka włosowego, sprawdzający się też przy innych odmianach tej choroby,
 • leczenie ogólne, z użyciem finasterydu, najczęściej w postaci łatwych do aplikowania tabletek, także blokującego dihydrotestosteron.

Te trzy substancje znajdziemy w licznych lekach, a nawet kosmetykach przeciwko wypadaniu włosów, jednak decydując się na ich użycie, musimy liczyć się z pewnym, i to nie małym ryzykiem, mogą bowiem mieć negatywny wpływ na nasz organizm, mając trudne do usunięcia efekty uboczne.

Minoxidil – działanie na włosy wykryte przez przypadek

minoxidil

Specjaliści chętnie polecają pacjentom, cierpiącym na łysienie androgenowe preparaty, w których składnikiem mającym temu zapobiegać jest minoxidil. Ilość środków, w których go znajdziemy, jest olbrzymia, na co wpływ ma przede wszystkim jego wysoka i potwierdzona skuteczność. Minoxidil jako czynnik aktywny występuje w:

 • szamponach do mycia narażonych na wypadanie włosów, takich jak popularny wśród mężczyzn DX2,
 • płynach do wcierania w skórę, wśród których największą popularnością cieszy się Lotion, zawierający w swoim składzie minoxidil w stężeniu 2 lub 5 procent,
 • specjalnych kuracjach przeciw łysieniu, w postaci małych ampułek z silnie skoncentrowanym czynnikiem aktywnym, takich jak Rogaine, Minovivax czy Piloxidil.

Minoxidil jest organicznym związkiem chemicznym, pochodną dihydralazyny, leku obniżającego ciśnienie krwi. Stosowano go pierwotnie właśnie do łagodzenia objawów tej niebezpiecznej choroby, a wpływ na porost włosów odkryto przez przypadek i mówiąc szczerze, jest to po prostu skutek uboczny.

Jego odkrycie stało się jednak przełomem w leczeniu łysienia androgenowego i wyróżnia się on najwyższą skutecznością spośród wszystkich stosowanych dotychczas środków. Przeciwdziała zbyt dużej aktywności DHT, regulując pracę kanałów potasowych, bezpośrednio dostarczających składniki odżywcze do mieszków włosowych. Stymulując krążenie, zwiększa też dopływ krwi do komórek, pobudzając je do intensywniejszego działania, czego rezultatem jest wzmożony wzrost włosów. Niestety, jak mówi znane przysłowie, nic nie ma za darmo, dlatego stosując wszystkie preparaty oparte na minoxidilu, musimy liczyć się także z jego skutkami ubocznymi, których w wielu przypadkach nie da się zlekceważyć, a najważniejsze to:

 • niemożność przerwania kuracji, ponieważ już po kilku dniach po jej zaprzestaniu środek zostaje wydalony z organizmu i włosy zaczynają wypadać na nowo,
 • ból w klatce piersiowej i przyspieszona akcja serca,
 • zwiększenie poziomu mocznika i kreatyniny we krwi,
 • miejscowe bóle głowy,
 • wzrost ciśnienia krwi,
 • wysięk osierdziowy,
 • zaczerwienienie skóry.

Jest tego dosyć dużo, ale mimo to, wiele osób decyduje się na taką kurację, jednak przy zaobserwowaniu któregoś z powyższych objawów należy ją natychmiast przerwać i skontaktować się z lekarzem.

Finasteryd – skutki uboczne nie do zaakceptowania dla mężczyzn

Drugi z opisywanych przez nas czynników aktywnych leków przeciwko łysieniu androgenowemu charakteryzuje się wysoką skutecznością, ale jednocześnie silnym natężeniem skutków ubocznych, które dla wielu pacjentów są wręcz nie do zaakceptowania. Finasteryd, który znajdziemy w składzie takich preparatów jak Propecia czy Finaster, jest kolejnym związkiem chemicznym redukującym nadmiar DHT, hormonu zabójczego dla naszych mieszków włosowych. Najczęściej występuje w postaci tabletek i zanim odkryto jego wpływ na włosy, był używany w leczeniu objawów łagodnego przerostu gruczołu krokowego, czyli prostaty, dolegliwości, na którą skarży się wielu mężczyzn.

finasteryd

Jako lek przeciwdziałający wypadaniu włosów jest przeznaczony wyłącznie dla płci męskiej, stanowi bowiem poważne zagrożenie dla zdrowia kobiet oraz dzieci i absolutnie nie mogą go brać kobiety w ciąży, ze względu na wysokie ryzyko uszkodzenia płodu. Przeznaczony jest raczej dla młodszych mężczyzn, u których dopiero zaczyna się proces łysienia. Finasteryd nie ma bowiem praktycznie żadnego wpływu na wzrost nowych włosów, może tylko skutecznie powstrzymać ich wypadanie. W tej kwestii nie ma sobie równych, ale używając go, trzeba liczyć się z działaniem niepożądanym, takim jak:

 • chwilowe zaburzenia wzwodu, mijające zazwyczaj po odstawieniu leku, choć często można spotkać się z opiniami, że jego długotrwałe zażywanie doprowadziło do nieodwracalnych zmian,
 • osłabienie libido i spadek aktywności seksualnej. I tu ponownie spotykamy się z różnymi opiniami o różnym natężeniu tego zjawiska,
 • zaburzenia płodności spowodowane zmniejszeniem ilości produkowanego nasienia,
 • zmniejszenie jąder i znaczny rozrost gruczołów piersiowych.

SPRAWDŹ NAJLEPSZY I BEZPIECZNY PRODUKT NA ŁYSIENIE

Większość tych skutków będzie niestety trudna do odwrócenia i dlatego, zanim weźmiemy pierwszą tabletkę z finasterydem w składzie, zastanówmy się, czy naprawdę warto, czy fryzura jest ważniejsza od zachowania pełnej sprawności jako mężczyzna. Co z tego, że uratujemy swoje włosy, kiedy możemy jednocześnie całkowicie zrujnować całe życie osobiste.

Aminexil – mniej szkodliwa alternatywa

Jeśli obawiamy się, że stosowanie minoxidilu lub finasterydu może przynieść działania niepożądane, warto rozważyć nieco mniej szkodliwą alternatywę, czyli aminexil. Jest to równie często spotykany składnik wielu preparatów przeciwko łysieniu, wspomnianych kosmetyków, odżywek, wcierek oraz tabletek, między innymi znajdziemy go w najbardziej znanym Vichy Decros Aminexil SP94, produkowanym w dwóch wersjach, dla mężczyzn i kobiet.

Początkowo stosowano go w leczeniu wypadania włosów spowodowanym głównie stresem, ale jak to nauce bywa, pewnego dnia zauważono, że wykazuje dużą skuteczną  także w przeciwdziałaniu temu o podłożu genetycznym. Ma wielorakie, szerokie działanie na:

 • mieszki włosowe, dbając o ich odżywienie, co ma wpływ na poprawę kondycji i zdrowia włosów bezpośrednio przy korzeniu, najważniejszym miejscu ich wzrostu, dzięki czemu przestają być kruche i łamliwe,
 • cebulki włosowe, przeciwdziałając procesowi rogowacenia kolagenu znajdującego się wokół korzenia włosa. Kiedy jest on zdrowy i prawidłowo odżywiony, to cały czas zachowuje swoją elastyczność, ale przy braku substancji odżywczych może stwardnieć, w wyniki czego ulega uszkodzeniu cebulka włosowa i w rezultacie dochodzi do wypadania włosów.

Aminexil staje się powoli numerem dwa na rynku, momentami wyprzedzając nawet swojego konkurenta, minoxidil, właśnie ze względu na bardziej bezpieczne używanie, choć i w tym przypadku mogą wystąpić pewne efekty uboczne, na szczęście o wiele mniej kłopotliwe. Ich występowanie jest rzadkie i spotyka mały odsetek pacjentów, którzy niekiedy narzekają na:

 • szybko ustępujące podwyższone ciśnienie krwi,
 • zawroty głowy,
 • uczucie zmęczenia,
 • lekki świąd w miejscu stosowania preparatu.

SPRAWDŹ NAJLEPSZY I BEZPIECZNY PRODUKT NA ŁYSIENIE

Nie da się ukryć, że wszystkie te substancje nie wyglądają zbyt ciekawie i ich używanie niesie ze sobą spore i trudne do zaakceptowania ryzyko, ale można na szczęście znaleźć inne rozwiązanie, które też pomoże nam zatrzymać, a nawet w dużym stopniu cofnąć proces łysienia.

Profolan – skuteczny i bez żadnych skutków ubocznych

Profolan

Łysienie to choroba, która wymaga leczenia nie tylko widocznych objawów, ale i przyczyn tkwiących zazwyczaj głęboko wewnątrz organizmu. Jak w przypadku innych schorzeń, także tutaj musimy dostarczyć mu niezbędną energię, siłę, dzięki której skutecznie zatrzymamy proces wypadania włosów. Najczęściej służy do tego dieta, pełna witamin, minerałów i innych niezbędnych składników, jednak mało kto ma cierpliwość, aby zawsze dokładnie sprawdzać to, co je. Dlatego tak ważna jest odpowiednia suplementacja, z użyciem najlepszych dostępnych preparatów, takich jak Profolan. Opinie o nim można znaleźć na wielu stronach internetowych, ale już lektura samego składu powinna nas przekonać, że mamy do czynienia z rewolucyjnym suplementem, opartym wyłącznie na tym, co najlepszego daje nam natura. Wyciągi z wielu ziół, zebrane w idealnie dobranych dawkach, tworzą unikalny czynnik Grow 3, radzący sobie z DHT tak samo dobrze, jak opisane wyżej substancje. W przeciwieństwie do nich Profolan jest całkowicie bezpieczny, nie ma żadnych skutków ubocznych i zawiera:

 • pokrzywę, która skutecznie powstrzymuje wypadanie włosów, praktyczne niezależne od przyczyn. Jest pełna witaminy C, E i A, odżywiających nie tylko włosy, ale i skórę głowy oraz takich korzystnie działających minerałów, jak cynk, żelazo, wapń, fosfor i potas,
 • skrzyp polny, pełen łatwo przyswajalnej krzemionki, najważniejszego budulca włosa, nadającego mu wytrzymałość i sprężystość. Krzemionka sprawia, że włosy już nigdy nie będą kruche oraz łamliwe i dzięki niej zapomnimy też o rozdwajających się końcówkach.
profolan tabletki

Wystarczą tylko dwie tabletki dziennie, aby już po 2 – 3 tygodniach zaobserwować wzmożone odrastanie nowych włosków, szybko grubiejących, lśniących pełnią blasku i zachwycających intensywnym kolorytem. Sprzyja temu także zawartość tauryny, pełnej keratyny oraz l – cysteiny, aminokwasów wzmacniających włosy, przyspieszających ich naturalną regenerację i nadających im odporności na wszystkie niekorzystne czynniki. Pełna kuracja potrwa zaledwie kilka miesięcy, a Profolan w najkorzystniejszej cenie można kupić bezpośrednio od jego producenta, składając zamówienie poprzez stronę internetową. Koszt jednego opakowania, liczącego 60 tabletek to około 200 zł, ale korzystniej będzie zamówić większą ich ilość, płacąc jedynie połowę ceny.

PROFOLAN – SPRAWDŹ OFERTĘ!

Comments (1)

 1. Podstawowa przyczyna to stan zapalny skóry glowy poczytajcie najnowsze materiały na ten temat minoxidil5.com.pl/wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.