Mezoterapia włosów opinie, efekty, cena zabiegu

meżczyzna łysiejący i nieIstnieje wiele metod walki z nadmiernym wypadaniem włosów i postępującym łysieniem. Najczęściej wykorzystujemy w tym celu środki farmakologiczne, takie jak wyjątkowo skuteczny w działaniu Profolan. Warto go jednak wesprzeć innymi zabiegami, a jednym z najlepszych jest mezoterapia skóry głowy. Polega ona na wstrzykiwaniu w nią specjalnych substancji sporządzonych z osocza bogatopłytkowego oraz komórek macierzystych z krwi pacjenta. Można w tym celu stosować również preparaty zawierające witaminy i minerały, aminokwasy i szereg składników mineralnych stymulujących wzrost włosów. Zalecana jest przy ich utracie spowodowanej różnymi czynnikami, takimi jak:

Odżywcze właściwości osocza krwi.

Mezoterapia z użyciem osocza jest szczególnie wskazana dla osób cierpiących na schorzenia, takie jak np. łysienie plackowate czy rozlane. Potrzebną substancję uzyskuje się bezpośrednio z własnej krwi chorego, którą pobiera się próżniowo i poddaje odwirowaniu w wirówce laboratoryjnej. Otrzymane w ten sposób osocze bogate w płytki krwi, wstrzykuje się w skórę głowy na całej jej powierzchni. Nie jest to zbyt bolesny zabieg, ale nie każdy może mu się poddać. Najczęstsze przeciwwskazania do jego przeprowadzenia to:

  • ciąża lub karmienie piersią,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • cukrzyca,
  • choroby nowotworowe,
  • stany zapalne i inne infekcje skórne.

Największą skuteczność uzyskuje się, wykonując serię 3 zabiegów, zachowując między nimi dwumiesięczne odstępy. Jedna wizyta trwa zazwyczaj około 15 minut, a ślady po ukłuciach igłą są niemal niewidoczne. Osocze bogatopłytkowe ma wręcz zbawienny wpływ na odżywienie skóry i włosów, choć na pełne rezultaty trzeba poczekać 2-3 miesiące. Po tym czasie widać pierwsze efekty, nowe włosy odrastają w większej ilości, a cały ten proces wspomaga jeszcze kuracja z wykorzystaniem Profolan. Zabieg jest wykonywany w licznych klinikach medycyny estetycznej, a koszt jednej wizyty waha się od 800 do 2000 złotych.

Wykorzystanie zalet komórek macierzystych.

Zupełnie inaczej wygląda mezoterapia wykorzystująca komórki macierzyste. Podobnie jak osocze także i je uzyskuje mezoterapia skóry głowysię z krwi pacjenta, w skomplikowanym procesie separacji, przeprowadzanej w nowoczesnych urządzeniach. Są one następnie podawane miejscowo w celu pobudzenia komórek skóry wraz z ich przydatkami. Zabieg dobrze wpływa na poprawę odżywienia i dotlenienia mieszków włosowych, skutecznie odbudowuje też naczynia krwionośne. Komórki macierzyste działają lepiej niż osocze, między innymi dzięki temu, że częściowo wymieniają uszkodzoną bazę komórkową, skutecznie stymulując ukrwienie łysiejących miejsc. Pobudzają nawet uśpione cebulki do produkcji włosów, wywołując też powstawanie nowych cebulek. Tworzą więc idealne warunki, w których nie tylko włosy przestają wypadać, ale wzrost nowych odbywa się o wiele szybciej. Kuracja nie ma żadnych skutków ubocznych i jedyne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia to przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i infekcje skóry.

Do uzyskania zadowalających rezultatów nie potrzeba serii zabiegów, zazwyczaj wystarcza jedna wizyta w celu pobrania krwi, a w czasie drugiej komórki są wstrzykiwane w miejsca pozbawione włosów. Z tego też powodu, jest to obecnie najpopularniejszy zabieg wspomagający walki z łysieniem i stosowany jednocześnie ze środkami farmakologicznymi, takimi jak Profolan. Jego cena może nie jest niska i wynosi w zależności od wybranej kliniki od 8000 do 20000 złotych, jednak efekty, jakie daje, warte są każdej wydanej na nią złotówki.

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

Comments (1)

  1. Zabieg mezoterapia igłowej skóry głowy daje fenomenalne efekty w terpii łysienia oraz zalecany jest profilaktycznie osobą które mają problemy z nadmiernym wypdaniem włosów i chcą poprawić ich kondycję. Zabiegi zalecane sa w serii dla wzmocnienia efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.