Metformina – odchudzanie lekiem na cukrzycę?

Ten artykuł poświęcony jest wszystkim preparatom zawierającym metforminę. Substancja ta nazywana jest pożeraczem glukozy, ponieważ obniża poziom cukru we krwi, normalizuje poziom insuliny, co zapobiega odkładaniu się warstwy tłuszczu. Ze względu na tą ostatnią właściwość znana jest pośród kobiet, które twierdzą, że schudły już 10 kg w ciągu miesiąca. Podczas stosowania tych tabletek nie zaobserwowano żadnych efektów ubocznych. Jak napisała jedna z internautek – niecałe pór roku temu schudła ona 11 kg. Spowodowały one duży spadek wagi jak przeczytamy też na licznych forach internetowych. Jedno jest pewne na temat fantastycznych właściwości metforminy na odchudzanie pojawia się pełno pozytywnych opinii.

W naszym kraju metformina dostępna jest wyłącznie na receptę. Podawana jest jako preparat dla pacjentów z zarejestrowanym stanem przedcukrzycowym, cukrzycowym, a także insulinoopornością. Przepisywana jest jako lek na dolegliwości kobiece związane z funkcjonowaniem jajników, nieregularnymi miesiączkami oraz problemami z zajściem w ciążę.

Metformina na odchudzanie – nowe wspomagacze odchudzania

Substancja, jaką jest metformina znajduje zastosowanie w leczeniu i profilaktyce nadprogramowych kilogramów. Jest lekiem, który ma szerokie działanie metaboliczne. Taki preparat zwiększa wrażliwość na insulinę, zmniejszając wytwarzanie glukozy w wątrobie i mniejszą absorpcję glukozy w jelitach. Z tego względu metformina jest lekiem podstawowym na cukrzyce typu 2 u pacjentów z otyłością. Należy jednak tutaj uwzględnić wszelkie przeciwwskazania co do jego stosowania. Jeśli nie ma wskazania medycznego lekarza nie powinien przepisywać tego leku. Zwiększa to insulino-wrażliwość, a to z pewnością pozwoli na spadek masy ciała. Takich niesamowitych rezultatów nie należy jednak oczekiwać, jak twierdzą eksperci.

Czytaj także: Xenical – niebezpieczny lek na odchudzanie

Metformina – skutki uboczne

Pośród efektów niepożądanych, jakie wywołać może ten lek wymieniono: boleści brzuszne, biegunkę, kwasicę mleczanową, wymioty oraz nudności. W dość skrajnych przypadkach powodowały też śpiączkę. Zauważyły to internautki, które poszukują w Internecie informacji w kwestii szybkiego odchudzania. Napisali oni o słabym samopoczuciu, biegunkach, wymiotach, dużej ospałości, zawrotach głowy.

CHCĘ SPRAWDZIĆ BEZPIECZNY SPALACZ TŁUSZCZU

Metformina

Przestańcie wierzyć w tabletki odchudzające, są one jedynie pomocą. Zasada jest prosta wystarczy ograniczyć nadmierny apetyt, spróbować pojeździć na rowerze czy pójść na basen, by popływać. Dlatego najlepiej jest wybrać zdrową, racjonalną dietę odchudzającą. Nie warto wstydzić się też iść na siłownię, ponieważ zawsze można spróbować zrobić trening w zaciszu domowym.

Duże grono osób, nie konsultuje swoich wyborów z właściwą osobą, dlatego decyduje się na stosowanie przeróżnych leków lub suplementów diety. Cała odpowiedzialność za skutki oraz efektowność działania przenoszona jest na działanie wspomagaczy. Nie rewidujemy jednak naszych nawyków żywieniowych oraz ruchu fizycznego. Zastosowanie suplementu diety ma ogromne znaczenie. Jeśli więc połączymy jego działanie z odpowiednim, zdrowym jadłospisem oraz aktywnością fizyczną, powinniśmy zauważyć zmianę. Efekty takiej kuracji, które nie wynikają ze zmian w stylu życia przynoszą coraz to mniejsze efekty w odchudzaniu.

Farmaceuci muszą jednak przyznać, że kobiety stale pytają, czy można wykupić lek bez recepty z zawartością metforminy. Inna grupa przychodzi do apteki z receptą jednak i udają, że są chore na cukrzycę. Na pytanie aptekarzy odpowiadają, że to na odchudzanie. Nie powinniśmy więc kwestionować recept jak twierdzi jedna z farmaceutek. Z tego, co wiadomo zdesperowane kobiety łykają na noc jeszcze większą dawkę metforminy. Zażycie tego preparatu na własną rękę jest dość niefrasobliwe. Zwłaszcza w przypadkach, gdy sięgają po nią już szczupłe kobiety.

Jest to szkodzenie własnemu organizmowi. Do czego jest zdolny człowiek, poszukując łatwego sposobu na wymarzoną sylwetkę? Jak się okazuje nawet do ryzykowania zdrowiem albo życiem. W każdym razie istnieje niebezpieczeństwo, że podczas stosowania wpadniemy w śpiączkę.

Metformina – moja opinia

Dlatego nie warto szukać prostego sposobu na łatwe odchudzanie. Trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednią, dobrze zbilansowaną dietę oraz większą aktywność fizyczną, w formie regularnych ćwiczeń. Dla szybszych efektów warto zastosować suplementy diety, jednak tylko te naprawdę sprawdzone i polecane przez naszą redakcję.

Jednym z nich jest Fast Burn Extreme, który zaliczany do spalaczy tłuszczu. Świetnie usprawnia metabolizm, czego rezultatem jest wymarzona sylwetka, dzięki czemu możemy zmieścić się w upragniony od wielu miesięcy rozmiar czy poprawić swoją wydolność podczas treningów.

fast burn extreme

CHCĘ SPRAWDZIĆ NAJLEPSZY SPALACZ TŁUSZCZU

Comments (4)

  1. Nie wiem jak ludzie mogą wpaść na tak głupi pomysł jak odchudzanie lekiem na cukrzycę. To jest przerażające…

  2. A nie lepiej sięgnąć po prostu po suplementy diety? Ludzie włączcie myślenie trochę :O

  3. Metformina to lek na cukrzycę, ja zażywam ale mam stwierdzoną chorobę. Schudłam na niej z 5 kg. Jednak nie warto brać leków jeśli nie jest się na nic chorym

  4. Podam przyklad moj i mojej znajomej. Obie mamy cukrzyce i zazywamy Metforin. Ona juz od okolo 20 lat a ja 10 lat. Znajoma co sie widzimy, jest coraz ciezsza. Ja z kolei zrzucilam 32 Kg. Ale tu musze zaznaczyc duzymi literami, DZIEKI ZMIANIE DIETY i ogranizeniu kalorii a nie przez Metformin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.