Łysienie telogenowe – przyczyny i objawy.

Przyspieszone wypadanie włosów może spotkać każdego faceta, niezależnie od wieku. Istnieje wiele odmian łysienia, zróżnicowanych ze względu na przyczyny je wywołujące, ale jedną z najczęstszych są zmiany chorobowe. Występujące w obrębie skóry głowy, prowadzą często do łysienia telogenowego, kiedy to dochodzi do znacznej dysproporcji ilości włosów w fazie ich wzrostu i spoczynku.

Najważniejsze fazy wzrostu włosów.

łysy mężczyzna

Definiując to schorzenie, trzeba pamiętać, że włosy nie rosną u człowieka w sposób ciągły, tylko podlegają regularnej, cyklicznej wymianie. Proces ten dzieli się na dwie fazy, anagen, czyli wzrost oraz telogen, fazę spoczynku. Cykle te nie przebiegają jednocześnie dla wszystkich włosów i poszczególne mieszki włosowe pozostają w różnych fazach rozwoju. Kiedy jesteśmy zdrowi to anogen trwa zazwyczaj od 2 do 5 lat obejmując aż 80-90 procent włosów, a faza telogenowa trwa z kolei zaledwie kilka miesięcy i podlega jej do 20 procent owłosienia. W czasie jej przebiegu włosy przestają rosnąć, ulegają osłabieniu i ostatecznie wypadają, robiąc miejsce dla nowych.

Przyczyny i objawy łysienia telogenowego.

Niestety czasami dochodzi do poważnych zaburzeń prawidłowego funkcjonowania organizmu, zakłócających ten proces, co prowadzi do wielu schorzeń, w tym również łysienia telogenowego. Może mieć one różne przyczyny, a najczęstsze to:

  • czynniki o podłożu psychicznym, depresja czy stres,
  • niewłaściwa, źle zbilansowana dieta, uboga w składniki odżywcze,
  • przebyte ciężkie urazy fizyczne, wypadki lub wielogodzinne operacje,
  • zaburzenia hormonalne, takie jak np. nadczynność tarczycy,
  • nieleczone stany zapalne i przyjmowanie silnych leków.

Te czynniki wywołują charakterystyczne objawy, których nie da się przeoczyć i w większości przypadków dotyczy to praktycznie całej powierzchni głowy. Włosy zaczynają wypadać, u mężczyzn zazwyczaj w okolicy czołowej, a niekiedy jest to niezwykle intensywne. Taki proces utrzymuje się do 6 miesięcy, jednak rzadko dochodzi do całkowitego wyłysienia i po pewnym czasie włosy odrastają samoistnie. Nie powinno się jednak doprowadzać organizmu do stanu mogącego spowodować ten typ łysienia, stosując właściwe suplementy, dające wszystko, co jest potrzebne dla zdrowych i mocnych włosów.

Profolan – opinie o nim są w stu procentach prawdziwe.

Profolan

Suplementacja powinna się odbywać zawsze z wykorzystanie wysokiej jakości preparatów, a takim z pewnością jest Profolan. Opinie, jakimi się cieszy, początkowo wydały mi się nieco przesadzone, ale już pierwszy miesiąc kuracji pokazał, że są w pełni prawdziwe. Kupiłem ten środek bezpośrednio od producenta, płacąc około 200 złotych za 60 tabletek, co przy dawce dwóch dziennie, starcza właśnie na 30 dni. Zapewniam, że już taka dawka sprawi, że ze zdumieniem będziecie patrzeć w lustro, widząc, w jakim tempie odrastają włosy. Największą zaletą, jaką ma Profolan, jest skład, unikalny i oparty na sprawdzonych, roślinnych wyciągach z pokrzywy oraz skrzypu polnego. Zawierają wszystkie witaminy oraz minerały, w tym i krzem, których potrzebują osłabione i narażone na wypadanie włosy, a ich działanie wspierają aminokwasy, odżywiające komórki i wspomagające proces ich naturalnej regeneracji. Stosuję Profolan od wielu miesięcy i mogę powiedzieć, że  w końcu nie obawiam się żadnego rodzaju łysienia, wiedząc, że czuwa on nad moimi włosami, dzięki czemu cieszę się odzyskaną na nowo ulubioną fryzurą. Ważny jest też fakt, że suplement nie posiada żadnych skutków ubocznych.

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

Comments (4)

  1. Z tymi rodzajami łysienia to różnie bywa. Czasem nie wiadomo kto ma je zdiagnozować, trycholog mówi jedno, a lekarz drugie i bez badań się nie obejdzie. Nic nie przeszkadza jednak, aby brać Profolan, a składniki odżywcze zawsze dają dobre efekty.

  2. To fakt, jeszcze nie słyszałem, aby brak witamin dobrze robił na włosy. Brałem ogólnodostępne suplementy i nie wiedziałem, że jest taki specjalnie na łysienie. Jutro zamówię Profolan i zobaczymy czy działa.

  3. Kupuj w ciemno. Działa i to jeszcze jak. Ja mam zdiagnozowane telogenowe i biorę na to Profolan. Włosy rosną i to jest najważniejsze. Cena początkowo mnie odstraszała, ale warto było zapłacić, a biorę już drugie opakowanie i wiem, że kupię następne.

  4. Panowie, w tym przypadku cena oznacza jakość i skuteczność. Wiesz za co płacisz, a efekty widzisz na głowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.