Łysienie androgenowe, jak skutecznie je leczyć.

Istnieje wiele odmian łysienia, które może spotkać niemal każdego mężczyznę. Są oczywiście szczęśliwcy mogący cieszyć się bujną fryzurą do późnej starości, ale większość z nas niestety musi liczyć się z tym, że w pewnym momencie zaczną nam wypadać włosy. Przyczyny takiego niekorzystnego stanu rzeczy są zróżnicowane i niekiedy bardzo trudne do zdiagnozowania. Jednak przeprowadzone niedawno badania wykazały, że blisko 95 procent mężczyzn cierpi na łysienie androgenowe, wywołane przez zmiany hormonalne zachodzące w ich organizmach.

DHT – zabójca Twoich włosów.

łysiejący mężczyzna

Definiując w możliwie najprostszy sposób ten rodzaj łysienia, można powiedzieć, że jest ono dziedziczne. Jeśli mamy bądź mieliśmy w rodzinie bliskich krewnych np. ojca lub dziadka, którzy szybko stracili włosy, to możemy być praktycznie stuprocentowo pewni, że też będziemy zmagać się z tym problemem. Pełne zdiagnozowanie łysienia androgenowego jest niezwykle trudne, podobnie jak jego dokładnej przyczyny, jednak powszechnie uważa się, że jest za to odpowiedzialny dihydrotestosteron, hormon nazywany w skrócie DHT, będący pochodną testosteronu. Wiele osób ma na niego genetyczną nadwrażliwość, jego szkodliwe działanie polega na osłabieniu, a nawet degeneracji mieszków włosowych. Obkurczają się one, co w rezultacie osłabia włosy, które stają się kruche, łamliwe i zaczynają wypadać w dużych ilościach. Oczywiście wpływ na to mają również inne przyczyny, takie jak nadmierne przetłuszczenie skóry głowy, powodujące zwiększony łojotok, a także palenie papierosów czy niewłaściwa dieta.

Objawy, które trudno przeoczyć.

Kiedy zaczynamy łysieć z przyczyn genetycznych, to objawów tego po prostu nie da się przeoczyć. W przeciwieństwie do innych rodzajów utraty włosów zaczyna się ono na szczycie głowy i w okolicach płatów skroniowych, gdzie tworzą się często spotykane u panów zakola. W tych miejscach najbardziej odczuwa się niekorzystny wpływ androgenów, a co ciekawe ich działanie nie obejmuje włosów w części potylicznej, stąd po pewnym czasie na głowie powstaje charakterystyczny wianuszek otaczający okrągłą łysinkę. Pierwsze objawy mogą się pojawić już między 20 a 30 rokiem życia i niekiedy poprzedza je nadmierny łojotok lub łupież. Łysienie androgenowe można leczyć, stosując środki zawierające w swoim składnie minoxidil, substancję blokującą wydzielanie DHT, ale mają one poważne skutki uboczne, dlatego lepiej zastosować równie skuteczne preparaty oparte wyłącznie na naturalnych, roślinnych składnikach.

Profolan – opinie, jakimi się cieszy, zasługują na uwagę.

profolan kapsułki

Każdemu łysieniu, w tym i androgenowemu można zapobiegać, stosując odpowiednie suplementy diety. Nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania, w tym i wzrostu włosów, potrzebuje dużej ilości witamin i minerałów oraz innych substancji odżywczych. Może je dostarczyć Profolan, środek najwyżej oceniany nie tylko przez specjalistów, ale i mnóstwo osób zażywających go na całym świecie. Nie posiada on praktycznie żadnych skutków ubocznych, a jego skład został dobrany tak, aby skutecznie zapobiegać wypadaniu włosów i wspomagać porost nowych. Profolan zawiera wyjątkowy czynnik aktywny Grow 3, złożony z roślinnych wyciągów z pokrzywy oraz skrzypu polnego, które bogate w witaminy, składniki mineralne z udziałem aminokwasu takiego, jak l-cysteina, w naturalny sposób blokują wydzielanie dihydrotestosteronu. Od kilku miesięcy biorę 2 tabletki dziennie, które kupiłem bezpośrednio od producenta, w cenie około 150 złotych za opakowanie i mogę w pełni potwierdzić działanie suplementu. Profolan nie tylko całkowicie zahamował wypadanie włosów, ale spowodował też szybki wzrost nowych, grubszych, mocniejszych oraz zdrowszych, o naturalnym, głębokim kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.