Skuteczne i całkowite powstrzymanie wypadania włosów i związanego z tym łysienia, jest trudniejsze, niż wydawało mi się w momencie, kiedy zacząłem swoją walkę z tym uciążliwym problemem. Wiele metod, które przez ten czas wypróbowywałem, nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, dlatego postanowiłem skorzystać z najnowszych zdobyczy techniki i zdecydowałem się na terapię laserową. Polecają ją między innymi specjaliści, w tym również trycholog, z którego usług na co dzień korzystam.

Leczenie łysienia światłem – nie to, czego oczekiwałem.

Zanim jednak umówiłem się na wizytę w gabinecie kosmetycznym, oferującym tego typu zabiegi, poczytałem trochę opinii użytkowników, którzy z nich korzystali. Jak zawsze były zróżnicowane, wielu panów było zadowolonych z rezultatów, równie liczni narzekali na niepotrzebnie wydane pieniądze. Informacji zasięgnąłem więc u źródeł, zapoznając się z typowo technicznymi aspektami i efektami, jakie ma dać użycie tych nowoczesnych urządzeń.

laser

Terapia laserem niskiej mocy LLLT, czyli z angielskiego Low Level Laser Therapy, jest przeprowadzana przy wykorzystaniu urządzenia wyposażonego w diody emitujące najczęściej światło czerwone o długości fali od 630 do 670 nanometrów. Może to być lampa do naświetlania, widoczny na zdjęciu hełm, a nawet grzebień laserowy. Ten rodzaj terapii jest przeznaczony do leczenia przerzedzania włosów o różnych przyczynach, ze szczególnym nastawieniem na łysienie o podłożu genetycznym. Wpływa na poprawę ukrwienia skóry głowy, regulując pracę mieszków i cebulek włosowych. Światło lasera wnika głęboko w tkanki, przyspieszając metabolizm na poziomie komórkowym, syntezę białek oraz mikro cyrkulację krwi. Skóra na głowie staje się bardziej elastyczna, natleniona, znikają podrażnienia, wzrasta zdolność do regeneracji, a wszystko to razem wzięte tworzy idealne środowisko do szybkiego wzrostu nowych włosów.

Teoria jak zawsze wygląda pięknie, ale często rozmija się z praktyką. Jeden zabieg nie daje żadnych efektów, trzeba zdecydować się na całą ich serię. Kosztowało mnie to kilkaset złotych, ale to, co w zamian uzyskałem, nie było warte wydanych pieniędzy. Owszem, podrażnienia i zaczerwienienia zniknęły, skóra wyglądała zdrowiej, ale nowych włosów przybyło zdecydowanie za mało. Może wynika to z rodzaju mojego łysienia, ale moim zdaniem ta skomplikowana terapia jest o wiele mniej skuteczna niż preparaty, takie jak suplementy diety.

Profolan – suplement nr 1 na rynku, opinie – w stu procentach pozytywne.

Profolan kapsułki

Przez cały okres leczenia mojego łysienia opieram się na skutecznych środkach, które w swoim składzie zawierając wszystko, czego potrzebuje mój organizm, aby poradzić sobie z tą przypadłością. Szukając najlepszego zdecydowanie postawiłem na Profolan, suplement diety, o którym mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że naprawdę działa. Ma na to wpływ jego skład, dzięki któremu zdecydowanie wyprzedza inne tego typu tabletki dostępne na rynku. Zawiera najskuteczniejszy czynnik aktywny, unikalną substancję o nazwie Grow 3, odpowiadającą za prawidłową, intensywną stymulację wzrostu włosów i blokującą wydzielanie hormonu DHT, uszkadzającego i często niszczącego mieszki włosowe. Jest złożona tylko z naturalnych składników pochodzenia roślinnego, a w tym z wyciągu ze skrzypu polnego oraz pokrzywy, pełnego witaminy B, E, cynku, miedzi oraz tauryny, korzystnego aminokwasu o wszechstronnym działaniu, najważniejszego dla żywotności włosów. W moim przypadku Profolan sprawdził się w stu procentach, a już po kilku tygodniach jego używania włosy odrosły mocniejsze, grubsze i odzyskały swój naturalny kolor. Kupuję go na stronie producenta, a cena za jedno opakowanie Profolan to 150 złotych, za zapas 60 sztuk tabletek, wystarczających na miesięczną kurację.

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.