Korzyści z rzucenia palenia – zobacz co zyskasz, jeśli zerwiesz z nałogiem

Dla każdego palacza przyjemność płynąca z „puszczania dymka” jest bezkonkurencyjna. Niemniej jednak, jeśli zdecydujesz się rzucić palenie, przyjemność ta zostanie ci zrekompensowana, i to z nawiązką. Zyska na tym nie tylko twoje zdrowie, ale także uroda oraz przede wszystkim – samopoczucie. Jakie są korzyści z rzucenia palenia?

Korzyści z rzucenia palenia – uroda

Szara, ziemista, zmęczona twarz, problemy z cerą, często pojawiające się wypryski, trądzik, słabe, matowe, skłonne do wypadania włosy, podkrążone oczy, zmarszczki, szybciej starzejąca się skóra, żółte zęby – tak cierpi twoja uroda na skutek palenia papierosów. Jeśli jesteś nałogowcem, to bardzo prawdopodobne, że z częścią z tych nieestetycznych objawów (albo i ze wszystkimi) spotykasz się na co dzień patrząc w lustro. Jest jednak prosty sposób na kompleksową poprawę urody, i to bez żadnych zabiegów kosmetycznych – rzucenie palenia!

Musisz wiedzieć, że po zerwaniu z nikotynowym nałogiem, odżywa cały organizm, odżywa więc i twoja skóra. Cera staje się ładniejsza, bardziej napięta, gładsza i naturalnie promienna. Cienie i worki pod oczami zostają zredukowane, wypryski i przebarwienia szybciej znikają i znacznie rzadziej się pojawiają. Włosy stają się mocniejsze, zdrowsze. Na zębach przestaje osadzać się nalot, co skutkuje bielszym, dużo ładniejszym uśmiechem. To jeszcze nie wszystko, zmienia się także woń skóry, włosów i oddechu. Przestają być przesiąknięte dymem, przestają więc pachnieć jak popielniczka.

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

Korzyści zdrowotne wynikające z rzucenia palenia

Największą korzyść z rzucenia palenia niewątpliwie odczują twoje płuca oraz serce. Z każdym kolejnym rokiem od momentu zaprzestania nałogu ryzyko wystąpienia raka płuc, przełyku, krtani, gardła, jamy ustnej, a także chorób układu sercowo-naczyniowego i udaru mózgu znacząco maleje. Nie paląc uchronisz się nie tylko przed tymi niebezpiecznymi chorobami, ale również pozbędziesz się uporczywych przypadłości, które utrudniały ci codzienne funkcjonowanie, takich jak: kaszel, duszności, bóle głowy, słaba kondycja, szybkie męczenie się (np. po wejściu po schodach), skoki ciśnienia.

Już w kilka godzin po zaprzestaniu palenia krążenie ulegnie poprawie. Poziom tlenu we krwi powróci do normy, co „docenią” wszystkie organy twojego ciała. Polepszeniu ulegnie także twoja odporność – będziesz mniej podatny na infekcje i choroby. Zmieni się funkcjonowanie twoich zmysłów, staną się bardziej wyostrzone, zaczniesz na nowo odkrywać smaki i zapachy. Z tygodnia na tydzień twój układ oddechowy zacznie funkcjonować coraz sprawniej, poprawi się wydolność płuc, polepszy się także twoja kondycja fizyczna, a ciśnienie krwi i puls zostaną uregulowane.

Korzyści z rzucenia palenia papierosów – samopoczucie

Choć kilka pierwszych dni rzucania palenia może być trudne, a zły nastrój i zdenerwowanie może mocno dawać się we znaki, wiedz, że jest to tylko chwilowe. Nie rezygnuj wtedy z walki z nałogiem, zaciśnij zęby i przetrwaj. Po paru dniach twoje samopoczucie się poprawi, głód nikotynowy będzie coraz słabszy, by w końcu zaniknąć. Wtedy naprawdę odczujesz na własnej skórze wszelkie korzyści z rzucenia palenia papierosów. Będziesz mieć więcej energii, sił witalnych i chęci do działania. Lepsza kondycja psychiczna i fizyczna z pewnością pozytywnie przełoży się na całe twoje życie. Na koniec warto wspomnieć o innym dodatnim aspekcie rzucenia palenia. Jest nim wielka wewnętrzna satysfakcja z samego siebie, że udało się dojść do zamierzonego celu i pokonać nałóg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.