Forskolina, czyli pokrzywa indyjska wsparciem w procesie odchudzania!

Na rynku pojawiają się różnego rodzaju suplementy diety, które mają za zadanie wspomóc redukcję masy ciała. Co chwilę pojawia się w sprzedaży jakiś nowy preparat, a osoby, które pragną osiągnąć smukłą oraz zgrabną sylwetkę sięgają coraz częściej po środki na odchudzanie, pomagające w spalaniu kalorii. Zachowując umiar i wybierając produkty warto zwrócić uwagę na te suplementy, które są na bazie składników naturalnego pochodzenia. Muszą być też sprawdzone i przede wszystkim skuteczne. Coleus forskohili, czyli pokrzywa indyjska jest uznawana za cenioną roślina, wspomagającą proces odchudzania.

Pokrzywa indyjska – jakie ma działanie?

pokrzywa indyjska

Jest nazywana też szałwią indyjską. Zawartość głównej substancji aktywnej, jaką jest forskolina sprawiła, że zdobyła ona szczególną popularność wśród dbających o szczupłą sylwetkę. Roślina ta występuje w południowowschodnim tropikalnym klimacie azjatyckim. Dawno temu jej cenne właściwości prozdrowotne oraz lecznicze doceniono i stosowano ją w tradycyjnej medycynie indyjskiej, czyli Ajurwedzie. Coleus forskohili zyskało przychylność konsumentów z całego świata, za sprawą korzystnego wpływu na redukcję masy ciała.

Pomoc w procesie odchudzania to zdecydowany atut indyjskiej pokrzywy. Spożywanie ekstraktu z jej korzenia wspiera stan osób cierpiących na anemię. Zapobiega też osłabieniu organizmu, co przyczynia się do rozmnażania czerwonych krwinek, a to skutkuje poniekąd wzmocnieniem odporności.

Forskolina ma pozytywne działanie łagodzące symptomy choroby skóry, w tym łuszczycy i trądziku. Znacznie poprawia wygląd i kondycję paznokci oraz włosów. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym odkaża jamę ustną, uniemożliwiając rozwój wszelkich drobnoustrojów. Dodatkowo powoduje też obniżenie nadciśnienia tętniczego i regulację poziomu glukozy we krwi.

Przeczytaj też: Ranking spalaczy tłuszczu

Pokrzywa indyjska i jej wpływ na odchudzanie

Podstawą korzystnych i słynnych działań pokrzywy indyjskiej jest pewna jej część, a mianowicie korzeń. Tutaj zawarte są najaktywniejsze biologicznie związki chemiczne takie jak forskolina, coleol, coleanol, coleonon, barbutazyna, plektryna, deoksycoleonol, krocetyna, naptopiron, plektyrinon.

Główną substancją, której zawdzięcza się wytwarzanie enzymu usprawniającego przemianę materii jest forskolina. Ma ona działanie wielowarstwowe: detoksykacyjne, czyli oczyszczające organizm z substancji szkodliwych, przyśpieszające rozkład tkanki tłuszczowej oraz wzmagające intensywność pracy transportowej zmagazynowanych tłuszczy do mięśni. Tam są spalane, co przyczynia się do spadku wagi.

Procesy lipolizy i termogenezy sprawiają, że forskolina jest nieocenionym wsparciem oraz substancją naturalną powodującą efektywne spalanie tłuszczu.

pokrzywa indyjska

Oprócz tego pokrzywa indyjska wspiera prawidłowe funkcjonowanie tarczycy oraz stabilizuje poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Jest to niezmierne ważne, ponieważ w ten sposób eliminuje czynniki, które niejednokrotnie są przyczyną nadwagi lub skrajnej otyłości. W efekcie takie stosowanie forskoliny jest mocną bronią w procesie spalania masy tłuszczowej, co ułatwia też budowanie masy mięśniowej.

Ta substancja zawarta w pokrzywie indyjskiej  normalizuje produkcję kwasu solnego, pobudzając procesy trawienia pokarmów i funkcjonowanie trzustki. Ma to pozytywny wpływ na intensywność przemiany materii. Lepsze jest eliminowanie nadprogramowych kilogramów, przyrost masy mięśniowej, a także regulacja pracy tarczycy. Pokrzywa indyjska jest zalecana osobom o wysokiej aktywności fizycznej, ale też tym mniej aktywnym, którzy potrzebują usprawnienia metabolizmu i efektywnej redukcji masy ciała.

Opinie o pokrzywie indyjskiej

Ostatnie badania potwierdzają, że forskolina nie wykazuje żadnych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem jej w swojej diecie. Występuje w formie różnych tabletek, ale także w postaci herbaty indyjskiej – są to torebki z tego rodzaju pokrzywą. Przyjmowanie zalecanych dawek forskoliny jako suplementu diety zapewnia brak skutków ubocznych. Nie wolno jednak przekraczać się określonych porcji, ponieważ wtedy takie ryzyko już występuje. Dodatkowo nie powinny stosować jej dzieci, kobiety w ciąży oraz te karmiące piersią. Nie warto stosować jej też przy niskim ciśnieniu, zaburzeniach krzepliwości oraz dolegliwościach żołądkowych.

Przestrzegając tych zaleceń mamy pewność ze zażywanie pokrzywy indyjskiej będzie nie tylko bezpiecznym sposobem na odchudzanie, ale też bardzo efektownym, co potwierdzają opinie konsumentów. Komentarze w tej kwestii są przychylne, a stosujący zachwalają forskolinę, ze względu na niebywałe osiągnięcia podczas odchudzania.

Suplementów, które zawierają duże ilości forskoliny jest dużo. Niestety nie każdy daje zauważalne efekty wizualne, na które najbardziej jesteśmy nastawieni. Jednak godnym polecenia jest Fast Burn Extreme, który oprócz największego na rynku stężenia wyciągu z pokrzywy indyjskiej zawiera inne składniki odżywcze, które wzajemnie się uzupełniają oraz tworzą niezwykle skuteczny preparat eliminujący tkankę tłuszczową w stosunkowo szybkim czasie. O Fast Burn Extreme przeczytasz tutaj.

Fast Burn Extreme

Sama sprawdziłam i potwierdzam skuteczność tego suplementu diety, o moich osiągnięciach (30 kg mniej) przeczytasz w zakładce o mnie.

Zobacz także:
Keto Actives – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Fast Burn Extreme – sprawdzamy skuteczność tego reduktora tkanki tłuszczowej! Czy warto go kupić?
BurnBooster – odchudzanie i spalanie tłuszczu na najwyższym poziomie
Keto Light Plus – szybkie i skuteczne wprowadzenie w stan ketozy ułatwiającej utratę wagi
Detoxyn – skutecznie wspomaga naturalną detoksykację organizmu.
Piotr Kozłowski

Moją pasją jest wszystko, co wiąże się ze zdrowym trybem życia. Dietetyką i tematami pokrewnymi zajmuję się od blisko 10 lat i przez ten czas ukończyłem wiele profesjonalnych kursów w tej dziedzinie. Dało mi to dużą wiedzę, solidne podstawy do sformułowania zasad zdrowego odżywiania, które najpierw wypróbowałem na sobie. Kiedyś sam borykałem się z nadwagą, a gdy różne przypadkowe diety nie dawały żadnego efektu, postanowiłem podejść do tego tematu fachowo i wreszcie udało mi się schudnąć.

Comments (4)

  1. Powinniśmy jak najwięcej czerpać korzyści na medycyny naturalnej, a nie brać jakieś trutki dla szczurów

  2. Zgadzam się z autorką tego tekstu, forskolina jest jednym z najlepszych spalaczy tłuszczu!

  3. Agnieszka, świetny artykuł!
    Niektórzy nie wiedzą jakie świetne właściwości ma Forskolina, dobrze ze ich uświadamiasz 😀

  4. Jak używać forskoliny to tylko z Fast Burn Extreme <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.