Choroby zwyrodnieniowe stawów atakują nasz organizm zazwyczaj znienacka, i to nie tylko osoby mające ku temu jakiekolwiek predyspozycje. Jeszcze do niedawna uważano to schorzenie za chorobę wieku starczego, jednak obecnie uległo to niekorzystnej zmianie i coraz częściej narzekają na nie dużo młodsi pacjenci. W takiej sytuacji problemem staje się wykonanie nawet najprostszych, codziennych czynności, a na każdą próbę większego wysiłku fizycznego stawy reagują niezwykle silnym bólem, momentami wręcz nie do wytrzymania, uniemożliwiającym normalne funkcjonowanie.

Zwyrodnienie stawów – najczęstsze przyczyny

Zwyrodnienie stawów, noszące także nazwę osteoartrozy, to bolesna i trudna do wyleczenia choroba. Według szacunków specjalistów cierpi na nią około 20 procent społeczeństwa, a na różnego rodzaju dolegliwości bólowe w obrębie stawów narzeka aż 60 procent ludzi powyżej 35 roku życia i starszych. Trudno jest jednoznacznie określić przyczyny takiego stanu rzeczy, mogą być one bardzo zróżnicowane, co rzutuje bezpośrednio na sposoby leczenia. Postępująca choroba prowadzi do licznych zmian zwyrodnieniowych, często nieodwracalnych, a degradacja stawu nie dotyczy jedynie samej chrząstki, lecz ulega jej również tzw. warstwa podchrzęstna. Wśród najczęściej spotykanych przyczyn lekarze wskazują przede wszystkim na:

 • znaczne zaburzenia równowagi pomiędzy procesami niszczenia, a naturalnej odbudowy chrząstki stawowej,
 • zaburzenia procesów syntezy białek będących budulcem chrząstki,
 • nadmierne obciążenie stawów, zwłaszcza kolanowych, spowodowane nadwagą lub otyłością,
 • osłabienie mięśni bezpośrednio wokół stawu, wywołane brakiem aktywności fizycznej i siedzącym trybem życia,
 • kontuzje, występujące przy uprawianiu sportu,
 • niewłaściwy sposób odżywiania, dieta uboga w składniki wpływające na odbudowę chrząstki stawowej,
 • postępująca z wiekiem zmiana gęstości chrząstki, utrata sprężystości tworzących ją włókien,
 • wrodzone wady w budowie stawu, koślawość, szpotawość kolana czy dysplazja biodra.

Zwyrodnienie stawów – objawy

Pierwszym objawem zwyrodnienia, którego nie da się przeoczyć, jest narastający ból, szczególnie silnie odczuwalny przy obciążeniu stawu. Momentami staje się on tak silny, że może uniemożliwić prawidłowe poruszanie się i z czasem dołącza do niego coraz większa sztywność stawów ze znacznym ograniczeniem ich ruchomości. Stawy mogą wydawać też niepokojące dźwięki, słyszalne trzeszczenie czy zgrzytanie spowodowane tarciem o siebie uszkodzonych powierzchni stawowych.

Takie objawy to zdecydowanie powód do niepokoju, lecz nie do paniki, a kiedy zareagujemy odpowiednio szybko, to obejdzie się bez skomplikowanego leczenia i pomóc w odbudowie stawów mogą wysokiej jakości suplementy, o idealnie dobranym składzie, takie jak polecany przez specjalistów Flexidium 400.

Flexidium 400 – skład gwarantujący najwyższą skuteczność

Znaczenia suplementacji dla zdrowia organizmu, w tym również i stawów, nie da się zbagatelizować. Oczywiście nie można jednocześnie lekceważyć właściwie zbilansowanej diety, dającej stawom wszystko, czego potrzebują do szybkiej, naturalnej odbudowy. Muszą w niej się znaleźć wartościowe składniki odżywcze zwiększające produkcję kolagenu, zawartego w mazi stawowej, pełnowartościowe białka, aminokwasy oraz duże ilości cennych witamin i minerałów. Nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć je z pożywieniem w zalecanych dziennych dawkach i dlatego powinniśmy wspomagać się Flexidium 400.

 • kolagen, ważny budulec stawów, bez którego nie nie mogą one prawidłowo funkcjonować, a w tym przypadku użyto kolagenu rybiego, pozyskiwanego z ryb morskich, najlepiej przyswajalnego i wchłanianego przez nasz organizm. Skutecznie wspomaga on regenerację uszkodzonej tkanki stawowej,
 • kwas hialuronowy, jeden ze składników płynu maziowego, wpływający na właściwości mazi stawowej, zwłaszcza jej lepkość oraz gęstość, którego produkcja w organizmie zmniejsza się wraz z wiekiem, a koło 50 roku życia naturalnie wytworzony zaspokaja zaledwie 10 procent zapotrzebowania. W stawach kwas ten odpowiada za zredukowanie tarcia między chrząstkami, zmniejszając w ten sposób uciążliwe dolegliwości bólowe, łagodząc także stany zapalne, dzięki niemu chrząstki są również właściwie odżywione,
 • cynk, minerał, którego brak objawia się właśnie bólem stawów, utrudniającym poruszanie się. Niedobory cynku prowadzą także pogorszenia stanu kości, które stają się kruche, łamliwe i podatne na kontuzje,
 • selen, kolejny minerał, bez którego nie ma mowy o pełnej sprawności ruchowej, a braki niekorzystnie odbiją się na ogólnym stanie zdrowia. Od dawna stosuje się go między innymi w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów czy innych zmian zwyrodnieniowych, zwiększa też naturalną odporność organizmu na wiele innych chorób,
 • kwas l – askorbinowy, czyli znana wszystkim witamina C. Lista jej zalet jest naprawdę długa, a z najważniejszych warto wymienić działanie antyoksydacyjne, minimalizujące ryzyko chorób nowotworowych poprzez eliminację wolnych rodników z organizmu. W ten sposób wpływa też na skuteczne powstrzymanie procesów zwyrodnieniowych w stawie, wspomagając jednocześnie proces regeneracji chrząstek.

Flexidium 400 – kto powinien go stosować

Nawet najmniejsze uszkodzenia w obrębie stawu mogą szybko doprowadzić do nieodwracalnych zmian, o ile nie zadbamy o wzmocnienie jego naturalnej siły regeneracji. Suplementy diety, takie jak Flexidium 400, są polecane nie tylko w sytuacji, kiedy już rozwinął się stan chorobowy, ale również jako skuteczna profilaktyka temu zapobiegająca. Naturalny skład tabletek nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych, a działanie zostało wielokrotnie potwierdzone nie tylko przez specjalistów, ale i przez licznych zadowolonych pacjentów. Zalecany jest dla każdego, kto ma jakiekolwiek bóle czy problemy z ruchomością stawów, spowodowaną jedną z przedstawionych powyżej przyczyn. Pomaga nie tylko sportowcom, aktywnym fizycznie, lecz także tym, u których zwyrodnienia są spowodowane charakterem wykonywanej pracy np. siedzącą, biurową, związaną z długotrwałym pisaniem na komputerze. Dzięki Flexidium 400 dolegliwości ustępują i co najważniejsze, nie nawracają, możliwe jest więc życie bez bólu. Pacjenci zachwalają jego działanie, z ich pozytywnymi opiniami można się zapoznać na wielu forach dyskusyjnych w internecie, a ja pozwolę sobie przytoczyć dwie z nich:

„Moje życie dzielę na okres przed i po Flexidium. Wcześniej ciągle narzekałam na bóle w stawach kolanowych, momentami nie mogłam nawet wejść po schodach, a od kiedy mam te tabletki, odżyłam. Poruszam się bez problemu i w końcu wróciłam do mojej ukochanej jazdy na rowerze” – Iza 37 lat.

„Kiedyś uprawiałem aktywnie kulturystykę, co niestety odbiło się na stawach. Nie mogłem podnieść nawet lekkiej sztangi i bałem się, że już nigdy nie wrócę do treningów. Lekarz powiedział mi o Flexidium i po kilku tygodniach z powrotem zacząłem dbać o mięśnie. Działa fantastycznie, dwie tabletki dziennie i już nie pamiętam co to jest ból stawów” – Jarek, 41 lat.

Flexidium 400 – gdzie można go kupić

Opinie na temat suplementu wręcz zachęcają do jego zakupu i pozbycia się raz na zawsze problemu z bolącymi stawami. Kupuje się go bezpośrednio od producenta, co jest coraz częściej spotykaną formą dystrybucji, mającą wiele niepodważalnych zalet. Przede wszystkim daje gwarancję otrzymania zawsze oryginalnego produktu, o składzie zapewniającym największą skuteczność działania. Zamówienia składa się, korzystając ze strony internetowej, na której można się też zapoznać z najważniejszymi informacjami na temat Flexidium 400.

Suplement jest dostępny w opakowaniach mieszczących 60 tabletek, co wystarczy na pełną, miesięczną kurację przy zalecanej dawce dwóch sztuk dziennie. Każde zamówienie, niezależnie od ilości opakowań, jest realizowane błyskawicznie, zazwyczaj w ciąg jednego dnia, a do domu zostanie dostarczone za pośrednictwem poczty lub kuriera, można też wybrać opcję przesłania do najbliższego paczkomatu. Za przesyłkę zapłacimy kartą albo przy odbiorze, w zależności od naszych preferencji. Niezależnie na którą opcję się zdecydujemy, to Flexidium 400 jest najlepszym wyborem, zarówno pod względem perfekcyjnie dobranego składu, jak i szybkości, z jaką usunie wszystkie objawy chorób stawów.

flexidium400Zamów teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.