Finasteryd opinie o jego działaniu i skutkach ubocznych.

Łysienie androgenowe – co robić?

Satysfakcjonujący wygląd to bez wątpienia jeden z fundamentów dobrego samopoczucia. Każda osoba posiada naturalną potrzebę czucia się dobrze we własnej skórze, tak by spoglądając w lustro, mogła powiedzieć, że jest dumna ze swojej powierzchowności. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy w grę wchodzi łysienie androgenowe.

Włosów mniej — głowie lżej?

Mając coraz mniej włosów, można zaobserwować u siebie zmianę nastroju, wycofywanie się z życia społecznego lub lub obniżenie własnej samooceny. Taka sytuacja z pewnością osłabia komfort życia, a czasem prowadzi nawet do stanów depresyjnych. Wygląd zewnętrzny silnie oddziałuje na nasze usposobienie, dlatego nie należy lekceważyć niepokojących objawów zarówno psychicznych, jak i tych natury fizycznej. Dodatkowo silny stres związany z wypadaniem włosów, może powodować różne reakcje biochemiczne, które w rezultacie nasilają łysienie. Niektórzy umniejszają znaczenie dbania o siebie i o swoje ciało, jednak nie da się zaprzeczyć, że każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu zwraca uwagę na wygląd. W takiej sytuacji warto podjąć stanowcze kroki, by zmienić tę niewygodną sytuację i zawalczyć o siebie..

Dlaczego moje włosy wypadają? Kilka słów o łysieniu androgenowym

łysy mężczyzna

Problem łysienia androgenowego dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet, jednak to u panów zbiera on większe żniwo. Często taki stan rzeczy ma swoją przyczynę w nadwrażliwości na DHT, czyli pochodną męskiego rodzaju testosteronu. Przekształcanie się testosteronu w dihydrotestosteron w dużej mierze powoduje uszkodzenie mieszków włosowych. Ten typ łysienia często ma swoje podłoże w genetyce, dlatego mając rodziców borykających się z wypadaniem włosów, należy szybko reagować na podobne objawy zaobserwowane u siebie. Nawet w niedługim czasie po zakończeniu okresu dojrzewania mogą pojawić się pierwsze objawy łysienia androgenowego. Czynności takie jak czesanie lub mycie włosów stają się niezwykle uciążliwe, gdyż powodują utratę kolejnych włosów. Każdy kolejny dzień niesie ze sobą nowe odkrycia leżących gdzieniegdzie tych, które wypadły. Co zatem zrobić, by zatrzymać ten przykry proces?

Finasteryd – plusy i minusy

Finasteryd niektórym może kojarzyć się z lekiem dla mężczyzn na leczenie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego oraz pomagającym w sytuacji zatrzymywania moczu. Jednak coraz głośniej mówi się także o jego dobroczynnym działaniu związanym z łysieniem typu męskiego. Powoduje on zahamowane, jak i również zatrzymanie wypadania włosów, a dodatkowo może również stymulować porost nowych włosków. Specyfik może poszczycić się skutecznością aż u 80% badanych, co daje niepodważalną pewność o jego właściwym działaniu. Niestety posiada on również uciążliwe skutki uboczne, które doświadcza zwykle 10% mężczyzn. Są one ściśle związane ze sferą intymną i dotyczą zmniejszenia jąder, obniżenia libido oraz częstych zmian nastrojów. Jednak zdecydowanie najgorszym działaniem niepożądanym tego leku jest wysoka możliwość wystąpienia bezpłodności. Dlatego też warto sięgać po zupełnie bezpieczne środki, takie jak choćby Profolan.

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

Bujna czupryna bez ryzyka, czyli o Profolan, który naprawdę pomaga

Profolan kapsułki

Lek w formie tabletek doustnych Profolan jest wolny od wszelkich działań niepożądanych, więc można stosować go bez ryzyka wystąpienia niechcianych skutków ubocznych. Profolan poprawia kondycję włosów, dbając jednocześnie o ich właściwy koloryt. Wyróżnia go także oryginalny skład, bogaty w naturalne wyciągi, takie jak:

  • Skrzyp polny — zawierający krzemionkę, która sprawia, że włosy stają się bardziej elastyczne, mocne i gęste,
  • Pokrzywę — niezwykle skutecznie hamuje ona produkcję dihydrotestosteronu oraz pozytywnie wpływa na cały organizm poprawiając wygląd skóry i paznokci,
  • L-cysteinę – będącą składnikiem wielu preparatów do pielęgnacji włosów, poprawia ona także ich kondycję, gdy są cienkie, suche i łamliwe.

Lek wolny jest od wszelkich konserwantów, sztucznych substancji słodzących, barwników oraz wypełniaczy.

Garść informacji o Profolan

Preparat należy przyjmować raz dziennie podczas posiłku, po dwie tabletki, które trzeba popić wodą. Profolan można dostać bez recepty, jednak osoba chcącą go kupić, musi zamówić specyfik przez Internet. Jego cena to około 200 złotych za opakowanie zawierające 60 tabletek, co wydaje się wprost proporcjonalne do zadowalających efektów, jakie pozwala osiągnąć. Niektórzy uważają, że cena jest zbyt wysoka, jednak skuteczność leku mówi sama za siebie. Imponujące rezultaty pojawiają się dość szybko, bo nawet już po 6 tygodniach. Serdecznie polecam każdemu, kto marzy o pięknych włosach i ma odwagę spełnić swoje marzenia.

Comments (3)

  1. Z finasterydami to bym uważał. Jakiś czas temu lekarz polecił mi tabletki mające go w składzie, nazwy to już teraz nie pamiętam, ale skutki uboczne to była makabra. Łysienia mi to za bardzo nie zatrzymało, ale męskie sprawy to już tak i to na długo. Panowie, szukajcie czegoś bezpieczniejszego, zanim jeszcze zaczęliście mieć problemy i jak bierzecie to lepiej odstawcie w porę. Ja zamieniłem leki z finasterydem na Profolan, jest skuteczny i nie ma żadnych skutków ubocznych.

    1. Ile to brales i na jak długo Cie zablokował ? . Jakie skutki uboczne mialeś ? Były problemy ze snem ?

  2. Wiem coś o tym, sam to przechodziłem i mało co się nie rozstałem z dziewczyną. Jak zauważyła że mam problemy, to sama zaprowadziła mnie do specjalisty a ten znalazł mi inne tabletki. Działały tak sobie, ale łysienie trochę zatrzymały. Profolanu jeszcze nie brałem, ale mogę sprawdzić czy jest wart swojej ceny. Coś tam o nim słyszałem, chyba ktoś ze znajomych go brał, a włosy, jak go widziałem miał gęstsze, więc chyba działa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.