Finasteryd opinie o jego działaniu i skutkach ubocznych.

Jakiś czas temu w jednym ze swoich wpisów wspomniałem o wykorzystaniu finasterydu w leczeniu łysienia androgenowego. Była to krótka wzmianka, ale od tego czasu wielu znajomych pytało mnie o dalsze szczegóły odnośnie tego związku chemicznego i jego skuteczności w powstrzymaniu procesu wypadania włosów.

Finasteryd – skuteczność w blokowaniu hormonu DHT.

Zanim przejdę do zastosowań w leczeniu łysienia, powinienem przedstawić Wam czym jest sam finasteryd oraz wszelkie aspekty, pozytywne oraz negatywne jego używania. Definiując ten związek chemiczny, będący składnikiem wielu leków, można, unikając zbyt skomplikowanych pojęć powiedzieć, że jest to substancja skutecznie redukująca nadmierne wydzielanie enzymu odpowiedzialnego za powstawanie hormonu DHT. Jest to wynik przekształcanie się testosteronu w dihydrotestosteron bezpośrednio odpowiedzialny za zaburzenie funkcjonowania i w rezultacie uszkodzenie mieszków włosowych, a to jedna z najczęstszych przyczyn przyspieszonego łysienia, której na szczęście można skutecznie przeciwdziałać. Związek ten jest powszechnie używany w lekach i preparatach mających powstrzymać proces wypadania włosów, takich jak np. Propecia, Finaster czy Proscar, w wielu przypadkach redukując wydzielanie DHT nawet o 70-80 procent. Mieszki przestają obumierać, a finasteryd sprzyja również szybszemu wzrostowi nowych włosów.

Finasteryd – najczęstsze skutki uboczne.

łysy mężczyznaZ tych też powodów tabletki go zawierające cieszą się dużą popularnością, ale większość osób je zażywających nie zdaje sobie sprawy ze współistniejących skutków ubocznych, najczęściej po prostu je lekceważąc. Jednak dla nas, mężczyzn są one szczególnie kłopotliwe i do najczęściej występujących można zaliczyć znaczne obniżenie, a niekiedy nawet całkowity zanik libido. Problemy pojawiają się stopniowo, wraz z kontynuowaniem kuracji fitosterydem, a inne zaobserwowane objawy to zmniejszenie się jąder, spadek sprawności seksualnej, często również bezpłodność wynikająca ze zmniejszenia się ilości plemników. Trzeba przyznać, że brzmi to przerażająco, dlatego warto zastanowić się, czy lepiej nie użyć do leczenia innych, mniej szkodliwych preparatów, takich jak np. Profolan.

Profolan – kuracja bez żadnego ryzyka, efekt – całkowite zatrzymanie łysienia.

Osobiście odstawiłem leki zawierające finasteryd już jakiś czas temu, od momentu, kiedy trycholog polecił mi właśnie Profolan. Opinia, jaką mu wystawił, zachęciła mnie do wypróbowania na swoich włosach i nie żałuję tamtej decyzji. Pierwsze opakowanie tego suplementu kupiłem, korzystając z witryny firmowej producenta, a za 60 tabletek zapłaciłem około 200 złotych. Może to się wydawać spora suma, jednak działanie Profolan w pełni to rekompensuje, a widok odrastających w szybkim tempie włosów jest wart o wiele więcej. Takie rezultaty daje oryginalny skład, przede wszystkim unikalny czynnik aktywny Grow 3, podobnie jak finasteryd blokujący wydzielanie hormonu DHT, ale nie mający praktycznie żadnych skutków ubocznych. Złożony jest wyłącznie z naturalnych, roślinnych wyciągów i znajdziemy w nim:

  • pokrzywę, znaną i ceniona od setek lat, która jest składnikiem wielu leków i kosmetyków przeciwdziałających wypadaniu włosów, a dodatkowo nadaje im miękkość i naturalny koloryt,
  • skrzyp polny, ten z kolei jest pełen krzemu, jednego z budulców włosa, który ma silną, wzmocniona strukturę,
  • witaminy i minerały oraz aminokwasy, takie jak l-cysteina, poprawiające kondycję włosów i odżywiające je aż po same końce, czy tauryna, najważniejsza dla ich żywotności.

Taki skład to najlepsza gwarancja szybkich efektów, których przecież oczekuje każdy, kto ma problemy z powiększającą się łysiną. Profolan sprawdziłem doświadczalnie i w pełni potwierdzam wszystkie pozytywne opinie na jego temat. Od kilku miesięcy biorę zalecane dwie kapsułki dziennie i już nie muszę ukrywać włosów pod czapką. Te, które wypadły zaczęły odrastać w tempie, jakiego się nie spodziewałem, a pozostałe są tak zdrowe i mocne, jak nigdy dotąd. Z pewnością będę nadal kupował Profolan, producent oferuje go w wyjątkowo atrakcyjnych promocjach, z których po prostu trzeba skorzystać. Kupując np. 2 opakowania, trzecie możemy otrzymać gratis, co oznacza, że miesiąc leczenia mamy po prostu za darmo.

Comments (3)

  1. Z finasterydami to bym uważał. Jakiś czas temu lekarz polecił mi tabletki mające go w składzie, nazwy to już teraz nie pamiętam, ale skutki uboczne to była makabra. Łysienia mi to za bardzo nie zatrzymało, ale męskie sprawy to już tak i to na długo. Panowie, szukajcie czegoś bezpieczniejszego, zanim jeszcze zaczęliście mieć problemy i jak bierzecie to lepiej odstawcie w porę. Ja zamieniłem leki z finasterydem na Profolan, jest skuteczny i nie ma żadnych skutków ubocznych.

    1. Ile to brales i na jak długo Cie zablokował ? . Jakie skutki uboczne mialeś ? Były problemy ze snem ?

  2. Wiem coś o tym, sam to przechodziłem i mało co się nie rozstałem z dziewczyną. Jak zauważyła że mam problemy, to sama zaprowadziła mnie do specjalisty a ten znalazł mi inne tabletki. Działały tak sobie, ale łysienie trochę zatrzymały. Profolanu jeszcze nie brałem, ale mogę sprawdzić czy jest wart swojej ceny. Coś tam o nim słyszałem, chyba ktoś ze znajomych go brał, a włosy, jak go widziałem miał gęstsze, więc chyba działa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.