Poradzenie sobie z nadmiernym wypadaniem włosów jest niezwykle trudne i wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Na rynku w naszym kraju, jest dostępnych wiele środków, w tym również farmakologicznych, dzięki którym można powstrzymać przyspieszone łysienie. Przez wiele lat mojej walki z tym problemem wypróbowałem ich mnóstwo, a różniły się one nie tylko skutecznością, ale i składem, zwłaszcza czynnikiem aktywnym, a dwa z nich chciałbym przybliżyć dokładniej.

Minoksydyl – lek na nadciśnienie wspomagający wzrost włosów.

łysiejący mężczyźniŚrodki oparte na minoksydylu pierwotnie wykorzystywano do leczenia nadciśnienia, dopóki ktoś nie zauważył, że jednym z efektów ubocznych jego działania jest przyspieszony wzrost włosów. Zaczęto go więc powszechnie stosować w leczeniu różnych odmian łysienia, a roztwór minoksydylu korzystnie wpływa na ukrwienie skóry głowy, stymulując mieszki włosowe do intensywniejszego działania i są też one lepiej dotlenione oraz odżywione, tworząc w ten sposób idealne środowisko do wzrostu nowych włosów. Nie powoduje również zbyt uciążliwych skutków ubocznych, a część osób go zażywających skarży się jedynie na niewielkie swędzenie, podrażnienie czy zaczerwienienie skóry w miejscu stosowania. Jednak ze względu na to, że minoksydyl jest lekiem używanym przy chorobach serca, warto przed jego użyciem skonsultować się z lekarzem. Efekty działania widać już po kilku miesiącach, a nowe włosy wyrastają mocniejsze, grubsze i mają naturalny odcień. Występuje zarówno w postaci tabletek, jak i w szamponach czy odżywkach do codziennej pielęgnacji włosów.

Finasteryd – skuteczny na łysienie androgenowe.

Innym lekiem powszechnie używany w leczeniu łysienia, a zwłaszcza androgenowego, jest finasteryd. Blokuje on przekształcanie testosteronu w DHT, główną przyczynę uszkodzenia i obumierania mieszków włosowych. Jest przeznaczony głównie dla młodych mężczyzn, u których dopiero rozpoczął się proces łysienia, nie powoduje bowiem wzrostu nowych włosów, ale jedynie skutecznie powstrzymuje ich wypadanie. W przeciwieństwie do minoksydylu ma poważniejsze skutki uboczne, oprócz typowych podrażnień czy zaczerwienienia skóry, może powodować spadek potencji, a brany w dużych ilościach często prowadzi do depresji. Rozpoczętej kuracji nie można też przerwać, odstawienie finasterydu cofa wszystkie uzyskane rezultaty.

Profolan – skuteczny suplement oparty na naturalnych składnikach.

Na powyższych przykładach widać, ze stosowanie w leczeniu łysienia środków typowo farmakologicznych może Profolanspowodować poważne, niekorzystne zmiany w organizmie. Lepiej więc oprzeć kurację na preparatach opartych na naturalnych, roślinnych składnikach, a najlepiej sprawdzają się suplementy diety takie jak Profolan. Opinie, które można na jego temat znaleźć w internecie, przekonały mnie do zakupu i patrząc na efekty, jakie przyniosło jego stosowanie, wiem, że była to dobra decyzja. Skład Profolanu został tak dobrany, aby dostarczać mojemu organizmowi wszystko, co jest potrzebne do wzrostu nowych mocnych i zdrowych włosów. Zawiera substancję nazywaną Grow 3, jedyną, która ma potwierdzone hamowanie wydzielania hormonu DHT, wspomnianej najczęstszej przyczyny łysienia. Znajdziemy w niej wyciągi z pokrzywy i skrzypu polnego, pełne witamin i składników mineralnych w idealnie dobranych dawkach oraz szereg aminokwasów, korzystnie wpływających na żywotność włosa. Profolan można kupić bezpośrednio od jego producenta, w cenie 150 złotych z opakowanie. Mieści ono 60 tabletek, co przy dawce dwóch tabletek dziennie, daje kompletną miesięczną kurację. Już taka ilość daje pożądane rezultaty, a szybko odrastające włosy są tego najlepszym dowodem.

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.