Dieta cytrynowa – Cytryna na odchudzanie w walce z toksynami

Ostatnio głośno jest dość o diecie cytrynowej. Czy cytryna jest dobrym sposobem na odchudzanie. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się jakie są jej dobroczynne właściwości!

Komu zalecana jest dieta cytrynowa?

Kurację cytrynową zaleca się zastosować przy takich problemach zdrowotnych jak osteoporoza, kamienie żółciowe lub nerkowe, podagra, chroniczny reumatyzm, anemia dna moczanowa, nadciśnienie, nadwaga, cukrzyca, choroby nerwowe, nieżyt żołądka oraz dolegliwości wątroby. Kuracja taka nie powoduje żadnej zmiany środowiska ani jego zawodowej pielęgnacji. Jest możliwość stosowania kuracji cytrynowej w domu oraz w miejscu pracy. Dlatego łatwo ją przystosować do naszego trybu życia. Jest też doskonałą metodą oczyszczania organizmu z toksyn i innych substancji szkodliwych.

Do kuracji cytrynowej potrzebne są świeże cytryny, charakteryzujące się stosunkowo cienką skórką. Po wyciśnięciu cytryny trzeba jej sok od razu wypić. Spowodowane jest to szybkim rozkładem pod wpływem tlenu wartościowych właściwości.

Zobacz także: Dieta Dr Dąbrowskiej

Dieta cytrynowa – skutki uboczne

Krąży popularna opinia w kwestii dużej kwasowości cytryny. Przeważnie sądzimy, że kwas cytrynowy może zakwasić nasz organizm, jednak jest to bardzo mylne przekonanie. Sok z cytryny jest kwaśny tylko w naszej jamie ustnej, jednak w środowisku wewnętrznym alkalizuje. Sok cytrynowy zaleca się pić tak jak sok ze świeżych pomarańczy lub grejpfruta. Jednak różni się on od tych drugich tylko tym, że ma kwaśniejszy smak. Warto też nadmienić, że pH soku z cytryny wynosi 2,4 pH, a soków trawiennych 1,5 – 2 pH.

woda z cytryną

Osoby, chorujące na katar lub wrzody żołądka powinny odczuć pozytywny efekt takiej kuracji. Dieta cytrynowa pomoże nam efektownie oczyszczać organizm z kwasu moczowego.

Istnieją dwa typy diety cytryną: kuracja cytrynowa zapobiegawcza oraz kuracja cytrynowa lecznicza. Na czym polega dieta cytrynowa profilaktyczna? Zalecana jest ona przede wszystkim w czasie większych zachorowań na grypę lub katar. Dieta cytrynowa lecznicza polecana jest w przypadku chorób chronicznych, dzięki czemu wyeliminujemy z organizmu toksyny.

Na czym polega dieta cytrynowa?

Kuracja profilaktyczna z 30 cytryn:

  • Dzień 1 i 10 – jedna cytryna
  • Dzień 2 i 9 – 2 cytryny
  • Dzień 3 i 8 – 3 cytryny
  • Dzień 4 i 7 – 4 cytryny
  • Dzień 5 i 6 – 5 cytryn

Ilość wypitych cytryn w czasie kuracji wynosi 30. Cytryny trzeba pokroić wszerz na dwie połówki. Każdą z nich należy wycisnąć z soków i wypić je bez żadnych dodatków. Jeśli nie potrafimy spożyć czystego soku z cytryny możemy go wymieszać z wodą mineralną i dodać jedną łyżeczkę miodu i starty korzeń imbiru dla poprawy smaku.

Kuracja lecznicza z 200 cytryn:

  • Dzień 1 i 12 – 5 cytryn
  • Dzień 2 i 11 – 10 cytryn
  • Dzień 3 i 10 – 15 cytryn
  • Dzień 4 i 9 – 20 cytryn
  • Dzień 5, 6, 7 i 8 – 25 cytryn

Kuracja cytrynowa lecznicza polega na wypiciu soku z aż 2000 cytryn. Sok ten trzeba przygotować tak samo, jak do kuracji cytrynowej profilaktycznej. Jednak nie powinno się go rozcieńczać lub dodawać do niego nic. W bardzo rzadkich przypadkach przytrafić mogą się też problemy w jelitach. Więc jeśli ten problem zaistnieje trzeba niezwłocznie przerwać kurację leczniczą i zmienić ją na kurację cytrynową profilaktyczną. Żołądek przyzwyczai się w ten sposób do soku z cytryny. Taki sok cytrynowy zaleca się pić nawet kilka razy dziennie, najlepiej 3-5 razy. Należy pamiętać o tym, że wypić go można minimalnie 30 minut przed posiłkiem i około godzinę po nim.

Czytaj też: Najlepsze tabletki na odchudzanie

O czym trzeba pamiętać podczas diety cytrynowej?

woda z cytryną i miętą

Podczas stosowania kuracji powinno się pić bardzo duże ilości wody, ale nie należy łączyć jej z sokiem. W czasie kuracji musimy spostrzec jak wydajniejsza jest praca nerek. W moczu możemy dostrzec sól moczanową o barwie ciemnej cegły. Kuracja sokiem cytrynowym nie dość, że zapewnia dobre dostawy witamin, których przeważnie nam brakuje, to powoduje, że nasze kości oczyszczają się z toksyn oraz substancji szkodliwych. Jednym z rezultatów kuracji cytrynowej jest stworzenie naturalnego kwasu aminowo cytrynowego. Jest on składnikiem w postaci syntetycznej przeważnie wszystkich środków i leków przeznaczonych do zwalczania wcześniej wymienionych chorób oraz dolegliwości.

Natomiast jeśli nie zastosujemy kuracji cytrynowej albo zwyczajnie jesteśmy już na jej zakończeniu, należy pić sok z jednej cytryny. Można go też stosować, kiedy zaczyna boleć nas gardło czy zaobserwujemy pierwsze sygnały o anginie. Możemy też ssać po plasterku cytryny co 15 min. Cytryna jest również świetną metodą w sytuacji, gdy nadmiernie wypadają nam włosy bądź łupieżu. Dzięki niej nasze włosy zdecydowanie się wzmocnią i będą mniej łamliwe.

Przeczytaj także: Najlepsze koktajle na odchudzanie

Kuracja jest także często nazywana dietą cytrynowa albo dietą oczyszczającą organizm z toksyn.

Dieta cytrynowa jest bardzo dobrym sposobem na uzupełnienie naszej diety o najczęściej brakujące witaminy i mikroelementy.

Powinniśmy pamiętać, że świetnym sposobem jest odpowiednia suplementacja. Będzie ona dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu i przyśpieszy proces odchudzania. takim działaniem charakteryzuje się Detoxyn.

Zobacz także:
Keto Actives – dzięki zjawisku ketozy zgubisz wszystkie zbędne kilogramy
Fast Burn Extreme – sprawdzamy skuteczność tego reduktora tkanki tłuszczowej! Czy warto go kupić?
BurnBooster – odchudzanie i spalanie tłuszczu na najwyższym poziomie
Keto Light Plus – szybkie i skuteczne wprowadzenie w stan ketozy ułatwiającej utratę wagi
Detoxyn – skutecznie wspomaga naturalną detoksykację organizmu.
Piotr Kozłowski

Moją pasją jest wszystko, co wiąże się ze zdrowym trybem życia. Dietetyką i tematami pokrewnymi zajmuję się od blisko 10 lat i przez ten czas ukończyłem wiele profesjonalnych kursów w tej dziedzinie. Dało mi to dużą wiedzę, solidne podstawy do sformułowania zasad zdrowego odżywiania, które najpierw wypróbowałem na sobie. Kiedyś sam borykałem się z nadwagą, a gdy różne przypadkowe diety nie dawały żadnego efektu, postanowiłem podejść do tego tematu fachowo i wreszcie udało mi się schudnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.