Pierwszym pomysłem, na jaki wpadłam, kiedy postanowiłam zrzucić swoje nadprogramowe 15 kg, był zakup herbaty na odchudzanie. Kuracja nie trwała zbyt długo. Niestety, tego typu specyfiki nie są do końca bezpieczne i warto co nieco się o nich dowiedzieć, zanim zacznie się je codziennie popijać.

Herbat wspomagających odchudzanie można znaleźć na półkach sklepowych całe mnóstwo. Niektóre z nich są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ zawierają w sobie zioła na odchudzanie lekko przyspieszające metabolizm, inne zaś mają bardzo duży wpływ na pracę układu trawiennego, dlatego należy na nie uważać. Największą przezorność warto zachować stosując herbatki typu Figura 1 oraz wszystkie inne mające w składzie senes albo kruszynę. Obydwa te zioła wykazują silne działanie przeczyszczające. Codzienne skazywanie się na biegunki z całą pewnością nie jest właściwą drogą do zrzucenia zbędnych kilogramów. W ten sposób łatwo można doprowadzić organizm do odwodnienia, a przy okazji wypłukać z siebie wszystkie ważne witaminy i minerały.

Pijąc regularnie herbatki przeczyszczające, rozregulowujemy pracę układu trawiennego, który wciąż zostaje sztucznie pobudzany do wzmożonej pracy. Efektem odstawienia takich herbatek mogą być silne zaparcia – jelita, które przyzwyczaiły się do wspomagaczy, zaczynają pracować o wiele wolniej i mniej sprawnie.

Wniosek jest zatem jeden – lepiej unikać herbatek przeczyszczających. Na pewno nie jest to dobry kierunek ku odchudzaniu. Można stosować je sporadycznie, na przykład jeśli chwilowo borykamy się z zaparciami. Regularne picie takich specyfików może mieć bardzo nieciekawe powikłania.

Comments (2)

  1. Zgadzam się, takie herbatki przeczyszczające to tylko w sytuacjach awaryjnych 😉 same w sobie nie są dobrym środkiem na odchudzanie!!!!

  2. takie herbatki nie wpływaja dobrze na jelita. znam z autopsji i nie polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.