Biotebal opinie, efekty, cena
Biotebal

Nadmiernie wypadające włosy to mój największy problem. Jeszcze do niedawna mogłem się pochwalić gęstą czupryną, jednak od pewnego czasu z przerażeniem obserwuję stale powiększającą się łysinę. W pewnym stopniu sam jestem temu winien, nie za bardzo dbałem o stan owłosienia, nieraz zapominając o jego odpowiedniej pielęgnacji z pomocą starannie dobranych kosmetyków. Czasu niestety nie jestem w stanie cofnąć, ale mogę na szczęście próbować powstrzymać przyspieszone wypadanie włosów.

Pomóc w tej walce mogą między innymi najróżniejsze suplementy diety, ale ich działanie jest co najmniej dyskusyjne. Dlatego postanowiłem poszukać bardziej skutecznego środka i po przejrzeniu licznych forów dyskusyjnych i zasięgnięciu opinii farmaceutów zdecydowałem się na Biotebal, a spośród wszystkich jego dostępnych form, wybrałem tabletki, przyjmowane w dawce jednej dziennie. Zaznaczę, że stosuję na co dzień Profolan, ale chciałem wypróbować coś nowego, tak zachwalanego przez reklamy.

Lek z witaminami w składzie.

Już na wstępnie muszę jasno i wyraźnie pokreślić, że Biotebal nie jest kolejnym popularnym suplementem diety, ale lekiem zaliczanym do grupy preparatów witaminowych. Na szczególną uwagę zasługuje jego substancja czynna, którą jest biotyna, znana i ceniona za swoje właściwości witamina H lub B7. Dawkę można dokładnie dobrać do naszych potrzeb, a w aptekach są dostępne tabletki zawierające 2,5 lub 5 miligramów tego czynnika. Z racji, że zależało mi na jak najszybszym osiągnięciu pozytywnych rezultatów, zdecydowałem się na silniejszą odmianę. Taka porcja witaminy B7 zawiera najkorzystniejsze ilości cząsteczek siarki, potrzebnej do syntezy keratyny, naturalnego budulca włosów, mającego na nie wręcz zbawienny wpływ. Biotyna nie tylko znacznie opóźnia proces ich starzenia i siwienia, ale równie skutecznie zapobiega nadmiernemu wypadaniu. Jej dawka w jednej tabletce Biotebalu jest nawet 500 razy większa niż w zawierających ją suplementach diety. Tak przedstawiają go reklamy, ale ja wolałem sprawdzić to na własnych włosach.

Niewielkie efekty po 3 miesiącach używania.

Biotebal tabletki

Nie będę ukrywał, że kupując pierwszą dawkę Biotebalu, byłem do niego nastawiany dosyć sceptycznie, jak do wielu innych tego typu preparatów. Stosowałem dotychczas Profolan, ale szukałem czegoś do uzupełnienia jego wyjątkowego działania. Typowa kuracja trwa około 3 miesięcy, więc pozytywnych efektów nie spodziewałem się zbyt prędko. Postanowiłem jednak uzbroić się w cierpliwość i codziennie rano pamiętałem o połknięciu tabletki. Mówiąc szczerze, nie skupiałem się za bardzo na systematycznym sprawdzaniu, czy włosów wypada mniej, ale po kilku tygodniach zacząłem zauważać pewne różnice. Czesząc włosy, zauważyłem, że na grzebieniu pozostaje ich jakby mniej, ale wypadanie nie zostało powstrzymane do końca. Na granicy włosów i czoła pojawiło się co prawda nieco nowych włosków, wyraźnie grubszych i mocniejszych, jednak nie tego oczekiwałem. Jedynym pozytywem, jaki zaobserwowałem, to nieco szybszy ich wzrost.

Biotebal to jeden z leków przeciwdziałających łysieniu, o którym znów mogę powiedzieć, że opinie na jego temat w w pewnym stopniu zgadzają się z rzeczywistością. Mogę z czystym sumieniem polecić go innym osobom zmagającym się z problemem łysienia, choć do skuteczności Profolan jest mu bardzo daleko. Regularna kuracja przyniesie pewne pożądane rezultaty, ale cena raczej nie zachęca do zakupu i wynosi aż 30 zł za opakowanie 30 tabletek.

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

Dowiedz się więcej o skuteczności Profolanu!
Profolan

Comments (3)

  1. Z zasady nie wierzę reklamom i wszystko sprawdzam doświadczalnie. Muszę powiedzieć, że Biotebal dobrze zadziałał i włosy mi odrastają.

  2. Potwierdzam to co pisze edek, sam mam problem z coraz większą łysinką i żona kupiła mi właśnie te tabletki. Brałem je przez dłuższy czas i fryzura wygląda nieco lepiej. Będę brał dalej i zobaczę co ostatecznie z tego wyjdzie.

  3. Nie wiem jak to jest, ale u mnie nie dały takiego efektu, jaki chciałem. Może trzeba mieć konkretny rodzaj łysienia. Muszę poszukać czegoś innego, co będzie w moim przypadku działało szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.