Belviq (Lorcaserin) – niebezpieczna metoda na odchudzanie

W dzisiejszych czasach problem z dużą nadwagą i otyłością jest kwestią coraz bardziej doskwierającą naszemu społeczeństwu. Najbardziej widoczne jest to w Stanach Zjednoczonych, gdzie procent ludzi otyłych jest przerażająco wysoki. Problemy z wagą dotykają nie tylko osoby dorosłe, ale również coraz większą ilość dzieci i wiąże się to z zagrożeniem w formie poważnych powikłań zdrowotnych takich jak zburzenia hormonalne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, cukrzyca, miażdżyca, a w drastycznych przypadkach nawet nowotwory złośliwe.

Osoby, które borykają się z dużym nadmiarem tłuszczu w organizmie szukają preparatów, które mają spalić kalorie w stosunkowo krótkim czasie. Dlatego często nie zastanawiając się wybierają bardzo niebezpieczne rozwiązania, które niosą duże ryzyko uszczerbku na zdrowiu, podczas ich stosowania.

Czym jest Belviq?

Belviq występujący też pod nazwą Lorcaserin to preparat odchudzający. Te bardzo kontrowersyjne tabletki odchudzające zostały opracowane w Szwajcarii, które są dostępne tam na receptę. Nie jest to już suplement diet, a lek o silnym działaniu oddziałującym na centralny układ nerwowy. Jego działanie polega na oszukiwaniu głodu, poprzez sztuczne dawanie poczucia sytości.

Został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję Leków i Żywności. Jednak nie dopuszczono go do obrotu na terenie UE. Specjaliści, którzy pracowali przy stworzeniu tej receptury sądzą, że lek ten jest bezpieczny dla zdrowia, ponieważ nie powoduje ryzyka chorób serca. Pomimo tej jednej zalety Europejska Agencja leków zadecydowała o niewprowadzaniu go na rynek.

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

Substancją, która odpowiada za specyficzne działanie leku to główny składnik, czyli Lorcaserin HCL. Działa na receptory dające odczucie najedzenia. Przyjmujący ten lek twierdzili, że odczuwają znacznie mniejsze łaknienie, skutkiem czego jest mniejsze spożywanie mniejszych porcji. Dlatego prowadziło to u nich to do ograniczenia ilości zbędnych kalorii, ich kontroli, a w efekcie redukcji tkanki tłuszczowej, po dłuższym okresie kuracji Belviqiem.

Za przemiany biochemiczne w poszczególnych częściach mózgu i stresowanie uczuciem głodu oraz sytości odpowiada Lorkaseryna. Hamuje ona nadmierny apetyt. Belviq i jego stosowanie jest przeznaczone dla osób dorosłych i tylko w sytuacji, kiedy BMI przekracza 30 lub 27, w przypadku dolegliwości związanych z otyłością.

Belviq – opinie. Pozytywne oraz negatywne działanie leku

tabletkiEfektywność kuracji tym produktem zostały potwierdzone badaniami. Jak potwierdzają specjaliści długotrwałe stosowanie nie przynosi wyjątkowych rezultatów. W grupie, która stosowała Belviq przez rok stwierdzono, że u ok. 40% nastąpił spadek 5% masy ciała. Średnia w całej grupie wyniosła 3% wyjściowej masy ciała.

Dlatego najlepsze efekty uzyskamy łącząc dietę o niskiej zawartości węglowodanów oraz dbając o regularną aktywność fizyczną.

Dużym atutem lorkaseryny jest znacznie mniejsze w porównaniu do innych leków niebezpieczeństwa wystąpienia chorób serca. Medykament spełnia bardzo surowe wymagania i oczekiwania, które dotyczą skuteczności oraz ochrony serca, jednak stosowanie go może powodować szereg skutków ubocznych. W licznych przypadkach spowodował one częste bóle i zawroty głowy, przemęczenie, bóle pleców, zaburzenia układu trawiennego oraz hipoglikemię. Do jego działań niepożądanych można również zaliczyć takie dolegliwości jak: nerwice, nadpobudliwość, wahania nastroju, zaburzenia osobowości, psychozy, stany depresyjne.

Pomimo że Lorcaserin to lek odchudzający, który jest znacznie bezpieczniejszy od jego odpowiedników takich jak Meridia i Adpiex nadal nie jest lekiem bezpiecznym. Jest duża szansa, że wywoła bardzo dużo efektów ubocznych, a dodatkowo nie gwarantuje nam rozwiązania naszych problemów z nadwagą. Jak przekonują o tym doświadczeni lekarze: stosowanie Belviq to nie sposób na zmienienie stylu życia. Kuracja jest u większości osób nieskuteczna. Z tego powodu powinniśmy zastanowić się nad tym środkiem, zanim zadecydujemy o jego kupnie.

Belviq w Polsce

Zanim preparat ten pojawił się ponownie na amerykańskim rynku minęło sporo lat. Ze względu na podwyższone ryzyko spowodowania chorób takich jak uszkodzenia zastawki serca lub guzy agencja FDA zdecydowała o odrzuceniu projektu w 2010 roku. W 2012 roku środek przeszedł wiele zmian w składzie i dopiero wtedy dopuszczono go do sprzedaży. Nie można go dostać jednak w naszym państwie ani krajach europejskich. Można go zakupić tylko na rynku amerykańskim.

Jeśli pokusimy się o zakup Belviq jest ogromne ryzyko, że natrafimy na podróbkę o niepewnym składzie, która może zagrażać naszemu zdrowiu lub życiu. Sprzedawanie tego leku w Europie nie jest niezgodne z prawem, dlatego można się narazić takim działaniem na odpowiedzialność prawną.

Belviq – cena leku oraz dawkowanie

belviqPreparat jest dostępny w formie tabletek. Dawkę 10 mg powinno się stosować dwa razy dziennie, po jednej tabletce rano i wieczorem. Zalecanej dawki nie wolno przekroczyć. Jeśli po ok. 3 miesiącach kuracji waga niespadanie o co najmniej 5% masy ciała trzeba przerwać dawkowanie leku. Cena Belviq to 280 dolarów za jedno opakowanie, które zawiera 60 tabletek. Wystarczy to na miesiąc kuracji.

Belviq – Naturalne i bezpiecznie zamienniki

Jeżeli rozważamy podjęcie decyzji o kuracji produktu, który ma za zadanie wspomagać redukcję tkanki tłuszczowej powinniśmy być świadomi, że zakupienie leku z niesprawdzonego źródła to narażanie się na niekorzystne skutki uboczne i ryzykowanie zdrowiem czy życiem, kosztem jego działania odchudzającego.

Dlatego warto się zastanowić czy zamiast chemicznego specyfiku, który znacznie ingeruje w układ nerwowy naszego ciała nie lepiej zacząć stosować jeden z suplementów diety, na bazie naturalnych składników, taki jak na przykład African Mango Slim. O skuteczności zgubienia nadprogramowych kilogramów w dużej mierze decyduje zmiana stylu żywienia oraz regularna aktywność fizyczna, a nie leki odchudzające typu Belviq.

Comments (7)

 1. Masakra… ludzie nie bierzcie tego

 2. Przemysł farmaceutyczny jest okropny.. nie zależy im na zdrowiu ludzi, byleby tylko kase zedrzeć

 3. Jak by nie było bezpieczniejszych rozwiązań na otyłość..

 4. Powiem szczerze,kupiłem ten lek na polskim rynku za kwotę 200zł 60tab. Biorę to od tygodnia i jest super. Żadnych skutków ubocznych schudłem już 2kg. Jak rano wezmę a następną za 5h ( tak mi oznajmiła osoba sprzedająca) potrafię coś dziabnąć na śniadanie np płatki z mlekiem i trochę wędliny potem na obiad kawałek kurczaka z ryżem a na kolacje zupę albo coś lekkiego. Żadnego popytu na słodycze i jedzenie . Lecz trzeba się trochę pilnować bo to wszystko siedzi w głowie i jak człowiek chcę to i tak zje. Lek skuteczny i jak ktoś ma bardzo słabą przemianę materii i w moim przypadku insulino oporność to w ostatecznym wypadku Polecam .

  1. Ma Pan namiary na sprzedawcę

 5. To jest bardzo dobry lek. Stosuje to od półtora roku pod kontrolą lekarza
  W ciągu 6 tygodni schudłam 15 kg i teraz trzymam taka wagę. Nie czuje nadmiernego głodu i jem dużo mniej niż przedtem. Bardzo polecam

  1. Proszę o namiary by go z amowic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.