Nadwaga i otyłość towarzyszy coraz większej rzeszy ludzi. Co prawda pojawia się ostatnio coraz silniejszy trend zdrowego stylu życia, to i tak stosunkowo niewiele osób borykających się z nadmiernymi kilogramami, decyduje się podjąć z nimi walkę. Oto 4 najważniejsze powody, dla których warto się odchudzić.

Mając nadwagę narażamy się na cukrzycę i choroby układu krążenia. Jeśli nasze kilogramy zaczną galopować do góry, skazujemy się na coraz większe ryzyko powstania chorób, które mogą bardzo źle wpłynąć na nasze zdrowie, a nawet i pozbawić nas życia. Jedną z nich jest cukrzyca wynikająca z zaburzeń tolerancji glukozy oraz zmniejszenia wrażliwości tkanek na insulinę. Nadwaga i otyłość mogą być również przyczyną chorób serca, nadciśnienia, miażdżycy, udarów.

Równie niekorzystnie nadwaga i otyłość wpływają na nasz kościec. Nadmierne kilogramy często prowadzą do zmian zwyrodnieniowych. Osoby otyłe częściej niż osoby o normalnej wadze cierpią na uporczywe obrzęki i bóle kończyn dolnych oraz deformacje stawów i bóle kręgosłupa. Innym skutkiem nadwagi i otyłości mogą być problemy z poruszaniem się.

Nadwaga i otyłość mają negatywny wpływ na proces oddychania. Wraz ze wzrostem kilogramów na wadze, pojemność płuc jest coraz mniejsza, a komórki całego organizmu są coraz gorzej dotlenione. Płytki oddech i mała pojemność płuc u osób otyłych sprzyjają szybkiemu męczeniu się nawet przy bardzo niewielkim wysiłku fizycznym. Nadwaga i otyłość obniżają komfort życia. Osoby cierpiące na nadmiar kilogramów, czują się źle, mają niską samoocenę, często popadają w stany depresji, żyją w silnym stresie, są wycofane z życia towarzyskiego. Otyli często nie akceptują siebie i nie dążą do samorozwoju. Podjęcie próby zrzucenia kilogramów może całkowicie odmienić postrzeganie samego siebie i przynieść zadowolenie z życia.

Czytaj też: Dieta odchudzająca

Przeczytaj także recenzję produktu Germixil

Comments (3)

  1. Fajnie, że jest taka osoba, która może pisac o przejsciach i dawac motywacje do walki o marzenia
    Dziekuje ze jestes Aga! 🙂

  2. Cześć Aga, lubie czytać Twojego bloga, daje mi bardzo duzo motywacji
    Pozdrawiam

  3. Hej, miałam ten sam problem co Ty Agnieszka. Dzięki temu, że czytałam tego bloga schudlam juz prawie 25 kg! Naprawde nie wiem co bym zrobila jakbym tutaj nie trafila…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.